Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kérhetek az önkormányzattó...

Mit kérhetek az önkormányzattól segítséget?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Nekem lejárt a gyesem Október 1. Munkát folyamatosan keresek, eddig nem sok sikerrel.

Férjemnek most mondtak fel 25.-vel tehát jövő hónaptól ö is munka nélküli lesz.

Van 2 óvódás korú gyerekünk.

Én már jelentkeztem a munkanélkülibe, folyamatban van.

Milyen segítséget kérhetek az önkormányzattól? Mire vagyunk jogosultak?

Azt azért leszögezem nem vagyunk ingyen élők, eddig soha nem kértünk segélyt pedig voltunk már szorult helyzetbe. Most is rosszul érzem magam ezért, de attól tartok muszáj lesz amíg nem találunk munkát ami a mai helyzetbe nem lesz egyszerű.

Nagyon szépen köszönöm előre a segítséget!!!!


2012. okt. 11. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Erre csak a helyi önkormányzat tud választ adni. De ne nagyon reménykedj benne. Legfeljebb pár ezer Ft-ot kaphattok.
2012. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha majd lejár a támogatásod a Munkaügyi központban, a végpapírral bemész az önkorm. szociális osztályára, elmondod az élethelyzetet, és kérded, hogy mi az, ami neked ebben a helyzetben jár. A férjed szintúgy.

Érdemes még a netet is feltúrni, és amíg a sorodra vársz az önkorinál, a faliújságot is olvasni.


A Családsegítő Központba is menj el, onnan adósságrendező támogatást lehet kérni elmaradt rezsire. Érdemes igénybe venni.

2012. okt. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, válaszokat.

Adósságunk egyenlőre nincs, remélem nem is lesz.

2012. okt. 12. 06:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy értem, érdemes nem fizetni a rezsit, ha megfeleltek a jövedelmi és lakásnagyság feltételeknek, mert az állam kifizeti.... alig van feltétele. Ennek már most nézz utána, mert ha "túl optimista" vagy, és 8-10 hónap múlva még mindig így álltok, és jönnek a közművek kikapcsolni és a közös képviselet jelzálogot tenni a lakásra, akkor hirtelen nagyon nagy bajba kerülhettek, ha ezt a támogatást nem kéritek ki - és a feltételeit már most meg kell teremteni.
2012. okt. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!