Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meg éri jelzáloghitelre venni...

Szucsipeti kérdése:

Meg éri jelzáloghitelre venni egy városi lakást, és közben ki adni albérletbe?

Figyelt kérdés
nincs pénzem!ez a legnagyobb problémám,és még szerintem sok mindenkinek:(nos,az jutott eszembe hogy vennék egy lakást hitelre.fizetném a törlesztő részletet,és közben ki adnám albérletbe.ez elméletileg nagyon jól menne mert,ha azt vesszük lenne egy lakásom amit tudok fizetni úgy,hogy észre se venném,mert a bérleti díjból,autómatikusan fizetném a hitelt.ha pedig nem lenne bérlő,fizetném a saját lakásom!én így fejbe el gondoltam,és szerintem ez egy teljesen jó befektetés!van e valami amivel nem számoltam?.a segítségeket előre is köszönöm:) (más befektetési ötleteket is várok)
2012. okt. 11. 19:54
1 2
 1/12 hájaaa ***** válasza:
100%
Leírva persze jól hangzik az egész, de a valóságban nem ilyen egyszerű. Először is kell találni egy megfelelő hitelkondíciót. Majd kell önerőt szerezni (min.20%). Ezután érdemes felújítani a lakást, hogy többért tudd kiadni mint a törlesztőrészlet. Kell találnod egy olyan bérlőt aki nem csak 2-3hónapra költözik be(addig ott a holtidő), illetve nem lakja le és időben fizet. Ráadásul az adó problémáját is érdemes szemügyre venni mert nem csak hogy érdemes fizetni (nehogy egyszer lebukj) de ajánlatos is. Ha jól tudom 20% forrásadót kell perkálni.
2012. okt. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az ötlet nem rossz,csak mint mindennek ennek is vannak rizikói.Amikor van rendesen fizető bérlőd,és a bérleti díj futja a hitelre,akkor ok. De mi van ha nincs bérlőd, vagy megemelkedik a törlesztő. Te közben hol laksz,vagy adott esetben két lakást is fent tudsz tartani?
2012. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az ötlet nem rossz, csak nem biztos, hogy ilyen könnyen összejön, ahogy kitaláltad.


Önerő kell, másképp nincs hitel.

Ha többért tudod kiadni, mint amennyi a hitel, az ok. Erre kb semmi sanszot nem látok, még pesten sem.

Mert, ha kevés az önerőd, sok hitel kell, viszont annyiért nem fogod tudni kiadni.

Vidéken meg kb nulla az esély rá, hogy így összejöjjön a lakás kiadása.

2012. okt. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
azt nem írtam leh hogy szüleimmel élek,és 20 éves vagyok,van egy fix állásom!az önerőről tudok,a lakások ára kb 3-4 milla max agyébként!
2012. okt. 11. 21:50
 5/12 hájaaa ***** válasza:
3-4milla? HOL?! Azt nem is adod kik 10-15nél többért!
2012. okt. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem éri meg. Mi költözés miatt kiadtuk a "régebbi" (amúgy pár éves építésű) nagyon jó helyen levő lakásunkat, és a következő képlet jött ki:

Lakás ára: kb. 16 millió

Amennyiért sikerült kiadni (és ez a helyi árakhoz képest relatíve magas): 70ezer (-20% adó: 56000 marad; albérlőnek kell a számla, így nem elkerülhető)

A rezsi, köz.költ az albérlőre hárítva.


Így évente 672 ezer a bevétel, de ebből még lejön vagy 20-30ezer (25ezerrel számolok), mert majd kell festeni, elromolhat a kazán, csőtörés stb. Jól hangzik, de ha kiszámolom, hogy ha a lakást eladom és az árát beteszem évi 6%-ra (de ettől többre is sikerülhet!) 960ezer (adózva: 768ezer) az évi kamat, akkor 768-(672+25)= 71ezer forint (minimum!) a veszteség évente amiatt, hogy kiadom a lakást. És akkor még nem is szóltam a mászkálásról a lakbérért, számlák ellenőrzéséről (ne kössék ki pl. a villanyt, ha nem fizetne), intézkedésről, ha valami elromlik és hasonlóakról...


Vagyis, úgy sem éri meg a kiadás, hogy ha szó szerint ajándékba kapod a lakást! Ha erre még hitelt is akarsz felvenni (ami ne adja Isten devizaalapú), szinte csak bukni lehet a dolgon.

És hangsúlyozom, hogy ez egy frekventált helyen levő (sok külföldi), 5 éves, igényesen burkolt és bebútorozott(!) lakás, amit bármikor ki lehet adni a fenti kondíciók mellett. De ha te 3-4 millióból akarsz lakást venni (szerény véleményem szerint ennyiért csak kiadhatatlant lehet), akkor ott az ügyfélkör kifejezetten problémás lesz: nem fizetések, késések, amortizálás, szó nélküli lelépés számlák hátrahagyásával stb. És lehet, hogy fél év alatt sem találsz bérlőt, míg ha akad is, az is csak 2-3 hónapig marad. És mindez megspékelve egy hitellel, kész rémálom!

Hidd el, hogy ha az elképzelésed életképes lenne, akkor senki se menne albérletbe, hanem hitelt venne fel és kiadná a lakását, a gazdagabbaknak pedig saját tulajdonú lakótelepeik lennének, ha ennyire önfenntartó lenne a beruházás.

2012. okt. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"a lakások ára kb 3-4 milla max agyébként"


Egy bombatölcsér is többe kerül, ha jó helyen van!!

2012. okt. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
De a poén igazából ott lenne már amikor letelik a hiteltörlesztés és onnantól övé a lakás nem? Vagy ez is benne van abban h "ha ajándéka kaptad volna akk sem éri meg"?
2012. okt. 12. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az hogy megéri, nem azt jelenti, hogy valamennyi bevételed van belőle, hanem hogy az alternatív befektetési lehetőségekhez képest jó bevételed van belőle. Jelenleg egy sima bankbetéten többet keresel, nulla kockázat és nulla munka mellett. A hiteltörlesztésnek a kamatrésze sem jön ki a bérleti díjból, nemhogy a teljes részlet, és akkor az amortizációról, a kockázatokról és az adóról még nem is beszéltünk.
2012. okt. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 hájaaa ***** válasza:
Viszont, ha cégként (Kft) adja ki és lízingeli a lakást akkor már megérheti. Mert ugye a lízingdíj teljes egészében elköltségelhető az adót meg ugye a kft miatt lehet csökkenteni. Más kérdés hogy vannak járulékok stb, de 3-4lakásnál már megéri.
2012. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!