Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkaidő kérdés, ilyen esetben...

Munkaidő kérdés, ilyen esetben mi van?

Figyelt kérdés

Területi képviselő vagyok egy multinál, céges autóval járok, amit hazavihetek és amiben GPS van.

A munkaidőm a munkaszerződés szerint rugalmas heti 40 óra

Eddig úgy volt, hogy akkor kezdődött, amikor otthonról elindultam és addig tartott, amíg hazaértem a területemről.

Erre most kitalálták, hogy az oda-vissza út csak akkor számít bele a munkaidőbe, ha 1 óránál tovább tart, ezt állítólag a munka törvénykönyve szabályozza így.

Arra hivatkoznak, hogy más munkakörnél sem számít bele a munkába járás ideje a munkaidőbe. Ezzel egyet is értek, ha telephelyre megyek be, ami 10 km-re van, kb. 15 perc alatt érek be.

Na de ha olyan helyre megyek, ami pl. 60 km-re van és 1 óránál kevesebb idő alatt érek oda, akkor tulajdonképpen a szabadidőmből kell oda utaznom, pedig nem is az én döntésem volt, hogy ott akarok dolgozni! Ezt nagyon igazságtalannak tartom és nem is vállalnék egy egy olyan melót, ami miatt napi 2 órát kéne utaznom.

Még mielőtt belekötne vki: 2 gyerekem van, akiket én hordok az oviba és vissza, tehát kivitelezhetetlen lenne

a dolog, mert nincs segítségem minden nap.

Egy ügyvédi irodában dolgozó ismerősöm már utánanézett, de nem találtak a mtk-ben ilyet.

Tud esetleg valaki segíteni?

Köszi!


2012. okt. 13. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos ez így van.Én Bp-en élek és dolgozom, de napi 1- 1,5óra reggel,és ugyanennyi este a visszaút, többszöri átszállással (troli, metró, villamos) és nem számít bele, 8ra ott kell lennem, 16.30kor végzek, ez a munkaidőm. Az utazás nem munkaidő sajnos. És Budapesten nagyon sokan utaznak órákat, vagy akik az agglomerációból utaznak Bp-re dolgozni.
2012. okt. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, de ezek szerint nem értetted meg, hogy mi a problémám :)

Nekem munkaügyben kell vidékre utaznom, de nem én döntöttem el, hogy hová! A cég, aminek dolgozom, kifejezetten a vonzáskörzetéből keresett embereket és tőlem a telephely, ahová nem kell bejárnom, 15 percre van. Azzal nincs is poblémám, hogy az a napi 30 perc nem számít bele a munkaidőmbe.

Csak az bosszant, hogy a cég utasítása alapján kell elmennem vidékre és ha 1 óránál kevesebb ideig tart az út, akkor az nem számít bele a munkaidőmbe!

Természetesen megoldom én, hogy tovább tartson, mint 1 óra, de délután már nagyon necces, így is mindig ki van számolva az időm, hogy odaérjek a gyerekekért időben.

2012. okt. 14. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!