Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi következményem lesz ha nem...

Kgaben kérdése:

Mi következményem lesz ha nem tudok annyi gyermektartásdíjat fizetni amenyibe megállapotunk?

Figyelt kérdés

2012.05.22.-én jogerősen kimondták a válásomat!Két kis korú gyermekem van,és meg állapodtunk,hogy 20000-20000 ft-ot fizetek tartásdíjként!Kértük a bíróságot,hogy vonassák le a munkabéremből!A munkáltató nagy kegyesen az én kérésem alapján eddig le is vonta?Minibálbérre vagyok bejelentve?Ebbe a hónapba,nem tudták levonni a teljes összeget,mert a NAV küldött egy letiltási végzést,hogy az adó hátralékot vonják le!Így a minibálbéremnek a 33%át levonják a NAV részére,a fennmaradó 17%ot gyerektartásba!A bíróság ahol a válás megtörtént,állítja hogy benne van a papírba,hogy vonják le a gyerektartást!De viszont a jogerős határozatba ilyen nincs,és a munkáltatóm se kapott bírósági határozatot,hogy le kell vonni a gyerektartást!Így a 40000ft helyett 13000ft körül kapott a jogosult!>

Többet nem tudok zsebből fizetni,így is marad 32000ft a megélhetésemre!A volt feleség végrehajtással fenyeget!Mit tudok ebben az esetbe csinálni?Milyen következményem származik belőle?Válazukat Előre is nagyon szépen köszönöm!>


2012. okt. 16. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Másod állás vagy jobban fizető munkát keres.

Valamennyit fizetsz gyerektartásra akkor nem tehet semmit.

2012. okt. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bár lehet csak ha az 51%-át fizetnéd a megítéltnek akkor nem tehetne semmit.
2012. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy csökkentsd a felkiáltójelek számát.
2012. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!