Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek van reális esély...

Szerintetek van reális esély arra, hogy belátható időn belül (5-10 év) normális szinten fognak élni az emberek, és jelentős részük nem máról holnapra, csak a költségeit éppen hogy fedezve tud létezni?

Figyelt kérdés
Csak tegnap volt 2 ilyen kérdés itt, hogyan élnek meg hárman 100 ezerből, illetve jövő hétvégéig 1100 Ft maradt csak.
2012. okt. 17. 01:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Szerintem nincs. A világ fejlődése csak így tartható fent. Hogy ez kinek jó, kinek érdeke nem tudom.

Nem hogy 5-10, de inkább 50-100 éven belül sem. Komolyan gondolom.


De hogy eljön az idő amikor jó lesz minden, abban hiszek.

2012. okt. 17. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy mindenki? Nem. Az az idő sosem fog eljönni. Sokan miost is "normális szinten" élnek, igaz egyre kevesebben. De tőlük nem fogod hallani azt, hogy "én normális szinten élek", mivel ha nincs probléma nincs panasz sem.
2012. okt. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nincs erre esély.


Az, hogy legtöbb ember máról holnapra él, az nem a lehetőségeik, hanem elhatározás kérdése. Aki akar az most is "normálisan" él.


Az igényeink (és az amit teszünk értük, hogy kielégüljenek) különböznek.

Ha valahol 100ezerből nem tudnak megélni hárman, akkor ott az igényekkel és a hozzáállással van baj (esetleg azzal, hogy nem tudja, mit kellene csinálnia, hogy többet keressen).

Ha most hirtelen az átlagember 2-szer annyiból élne, akkor az egyrészt hozna egy drágulást, másrészt még többre vágyna.


Párszáz éve az ország lakosainak jelentős része olyan házakban lakott, ahol több generáció volt együtt, akár 10-en is egy szobában.

Az "érik a szőlő" c dalban is van "van vereshagyma a tarisznyába' keserű magában" - tehát volt, akinek a napi betevője 1-2 fej hagyma volt - gondolom ők szívesen cserélnének a mai "nyomorgókkal".


Nyilván alacsony fizetésből nehéz fizetni a lakbért, rezsit, megfelelő élelmiszert, de ha azt nézem, hogy az ország egyes részein a cigányok földbe vájt lyukakban élnek, akkor itt még mindig magasabb az életszínvonal.

2012. okt. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Amit a kérdező "normális szint"-nek gondol, az szerintem az idealizált szint inkább. A 20. század utópisztikus, fentarthatatlan rendszereit leszámítva az emberek szegények voltak (a mai értelemben) és a társadalmi olló mindig nagy volt. Azt, hogy a kommunizmusban beleverték a fejekbe, hogy minden jár, el kell felejteni. Nagyapáméknak, amikor gyerek volt, nem volt annyi cipőjük, ahányan voltak a családban. Akkor most mi a "normális szint"? El kell h keserítselek, elég nagy jóvilág van most. Most nem sorolom, milyen alapnak tűnő, de valójában luxusszolgáltatások között élsz, amiről a világ 3/4-én csak álmodnak.

Kérdésedre válaszolva, nem lesz az a jó világ, amire Te számítasz, hogy a tőke szétosztódni vágyódik, nem pedig felhalmozódni.

2012. okt. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Semmilyen szétosztódásra nem gondoltam.

Másképpen fogalmazok.


Van értelme a seggünkön ülve várni, vagy távozzunk inkább az országból?


Bár azóta eldőlt, 2 hét múlva utazom.

2012. okt. 17. 11:18
 6/6 anonim ***** válasza:

"Van értelme a seggünkön ülve várni"


Nincs.


"vagy távozzunk inkább az országból? "


Ennek meg pláne nincs. Ha van tudásod (tényleges, nem papír), akkor itthon is jól meg lehet élni - persze néha fel kell adni dolgokat. Ha nincs, akkor meg kint ugyanúgy senki leszel.

2012. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!