Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán leléptek a pénzemmel,...

R1bizli kérdése:

Vaterán leléptek a pénzemmel, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Vásároltam 60. 000Ft-ért egy terméket, de egy hónapja se a termék nem jön, se a pénzem. Hallottam, hogy a felhasználó még két embert átvágott. Ilyenkor mi a teendő? Feljelentést tehetek, ha igen meddig tart az ügy, illetve visszakapom valaha a pénzem? Mit fognak tenni a csalóval? Azt írta végül is, hogy visszautalja a pénzt, de majd 3 hét múlva, viszont én ennek nem hiszek, teljesen zavaros a történet.

2012. okt. 22. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Várd meg a 3 hetet és ha akkor sem utal jelentsd fel a rendőrségen. A pénztől valószínűleg így is elbúcsúzhatsz, de talán nem ússza meg következmények nélkül.
2012. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
feljelentés és fizetési felszólítás
2012. okt. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vaterával is vedd fel a kapcsolatot, és tájékoztasd őket!

Le tudják tiltani a felhasználót, és segíthetnek megtalálni azokat, akiket még átvert.

Minél nagyobb lesz az összes kár, amit okozott, annál biztosabb, hogy foglalkozik vele a rendőrség is.

2012. okt. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez rendőrségi ügy, feljelentést kellett volna már régen tenned.
2012. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezzel csak az a probléma, hogy a Vatera nem csinál semmit úgy tudom (már voltam ilyen helyzetbe, csak nem ilyen összeggel), illetve a rendőrség sem sokat.

Mivel nem az a tulajdonos akitől én vettem, őt csak megkérték az eladásra, így azt sem tudom igazából kit kellene feljelentenem. Mindenki azzal dobálózik, hogy jelentsem fel, sajnos ez nem így működik, nem ilyen könnyű, kérem olyan írjon aki már tapasztalt! Főleg ha nem kapom vissza a pénzem, akkor mit is csinál vele a rendőrség? Bíróság, per, folyamatos rendőrségre járkálásnak leszek én is kitéve, meg ő is? Valahogy jobb megoldás kellene. Köszönöm!

2012. okt. 23. 07:58
 6/7 anonim ***** válasza:
ha félsz, inkább hagyd a francba!
2012. okt. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jobb megoldás. Megvan annak a neve akitől vetted, kinyomtatod, elmész a rendőrségre és feljelented! Ennyi!


Jelenleg nem az a cél hogy visszakapd a pénzed, hanem hogy egy ilyen aljas férget rács mögé juttass!

2012. okt. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!