Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy szabalysertes...

Proxilla frez kérdése:

Az igaz, hogy szabalysertes nyomozasakor a bank megtagadhatja, hogy kiadja szamlaszam alapjan a tulajdonos adatait a rendorsegnek? Ost beszeltem ket rendotrel es ok allitjak de ez nekem eleg erdekesen hangzik.

Figyelt kérdés
Ez azt jelentene, hogy a netes szabalysertok teljesen vedve vannak, nem?

2012. okt. 23. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Igaz. Csak bírósági végzésre adnak ki adatot. Még a rendőröknek is kell vinni engedélyt ha bele akarnak nézni bárkinek a számlájába, pénzforgalmába.
2012. okt. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaz, de nem azért mert bírósági végzés kell hozzá, hanem azért mert a törvény szerint a büntetőeljárásban eljáró nyomozóhatóság részére adható ki banktitoknak minősülő adat. A szabálysértési eljárás pedig nem büntetőeljárás.
2012. okt. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és akkor semmiképp se tudják kikérni az adatokat? mert gondolom szabálysértéssel, nem nagyon foglalkoznak a bíróságon, hogy engedélyt adjanak ki meg ilyesmi
2012. okt. 23. 18:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Vaterán vásároltam,átutaltam a pénzt az illetőnek,de a terméket nem küldte és a pénzt sem.A rendőrségen feljelentést tettem.2 hónap múlva lezárták az ügyet,mert nem állapítható meg a tettes kiléte.50 ezer forint értékhatárig nincs bűncselekmény csak szabálysértés és ez esetben sem a vatera sem a bank nem adja ki az ügyfél adatait még a rendőrségnek sem.Ily módon bárki lehet netes csaló és szedhet ki sok ezer forintot a jóhiszemű emberektől,teljesen védve van ha 50 ezer ft alatt csal és ráadásul 6 hónap alatt elévül az ügy.Én most akarok írni erről egy újságcikket is.Ha gondolod,írd meg az esetedet.

2012. nov. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Utolsó hozzászóló!

Amiket állítasz, alátudod támasztani jogi nyilatkozatokkal vagy törvény cikkekkel?

Ha igaz, akkor nagyon szomorú és szégyenletes a dolog, bárki kizsebel bárkit az interneten...

2013. márc. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2012. évi II. törvény 177.§.(1).bek.

1996. évi CXII. törvény 51.§.(2).bek. d) pontja

2013. márc. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!