Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha utánvétellel elküldök egy...

Ha utánvétellel elküldök egy csomagot és az illető nem fizet akkor nekem kell kifizetni az egész postaköltséget?

Figyelt kérdés
hallottam itt-ott gondoltam megkérdem mert nem akarok pórul járni,ja és ha én sem fizetek akkor bírósági ügy is lehet belőle?

2012. okt. 26. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A postan ezt majd megmondjak!
2012. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Az utánvétel úgy működik hogy te a postán kifizeted a feladási díjat feladáskor és azt kézbesítéskor a postás beszedi a címzettől az áru értékével együtt;ha nem veszi át a címzett akkor te a csomagot visszakapod de a feladási díjat buktad.Ha utánvétellel+címzett fizet szolgáltatással (portósan) adod fel a csomagot akkor neked nem kell fizetned feladáskor semmit,kézbesítéskor beszedik az áru értékét és a posta részére a feladási díj másfélszeresét;ha nem veszi át a címzett akkor visszakézbesítéskor neked kell kifizetned a feladási díj másfélszeresét-ha nem fizetsz nem kapod vissza a csomagodat.
2012. okt. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Feladod, a postaköltséget levél és csomag esetén is neked ott helyben ki kell fizetned és ha a címzett nem veszi át, akkor visszajön neked a csomag. Esetleg ekkor kell még fizetned némi portót, mert visszajött a cucc és így buktad a postaköltséget. Ha nem fizetsz akkor nem kapod vissza a csomagot, de 500 Ft portó miatt senki nem fog lemondani a feladott csomagjáról...


Ilyen meg nincs hogy utánvételest portósan adjál fel. Azt csak akkor adhatod fel ha kifizeted a postaköltséget is...

2012. okt. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Drága Fehersrac!Ilyen van hogy portósan adod fel az uv csomagodat!Kérdezd csak meg a kolleganőidet...

-egy csomagfelvevő-

2012. okt. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9%

4-esnek. Megkérdeztem...


Postacsomagnál nincs ilyen szolgáltatás, garantált idejűnél van. Tehát egy-egy...

2012. okt. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!