Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy kis jogi kérdés. Férjemnek...

Egy kis jogi kérdés. Férjemnek évekkel ezelőtt tartozása lett egy bank és az APEH felé, ami még mindig fenn áll. Most összeházasodtunk, nem gondolva arra, hogy ezt esetleg én "megörökölhetem". Van mitől félnem?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs ingatlanunk amire rá tudnák terhelni, de venni készülünk, az én nevemre. Kérdésem, hogy a házasság előtti tartozás rám szállhat??
2012. okt. 27. 07:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

A házasság pillanatától kezdve bármelyikőtök keres akár 1 forintot illetve bármit vesztek, az közös lesz a férjeddel.


Úgyhogy igen, ha közösen vesztek egy házat az közös tulajdon lesz és rá lehet terhelni a férjed tartozását.


De ezt én nem is értem: a férjed nem dolgozik évek óta? Ha pedig igen, hogyhogy nem vonja a NAV a fizetését?

2012. okt. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha én veszem meg azt a házat vagyis 100%-ban az én nevemen lesz??
2012. okt. 27. 09:05
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Házasság alatt szerzett vagyon közös, teljesen mindegy, hogy kinek a nevén van.


Ha már házat tudtok venni el kéne rajta gondolkodni, hogy a tartozást is ki kéne esetleg fizetni...

2012. okt. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

Erre való a házassági szerződés!

Az én férjemnek is rengeteg adóssága van, akkori időből, mikor nem ismertem.

Van házassági szerződésünk, tehát bármit veszünk minden az enyém!!

2012. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A házassági szerződést megköthetjük a házasságkötés után félévvel is?
2012. okt. 28. 07:27
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Természetsen nem köthető meg. És a 4-es még baromságokat is ír, olyan házassági szerződés nem köthető a magyar jog szerint, amiről ő beszél (vagyis köthető, de bíróságon támadható és a bíróság semmissé fogja nyilvánítani).


Amiről ti beszéltek az a fedezetmegvonásnak nevezett tett, ami a magyar jogban bűncselekmény és törvény jár érte.


A tartozást ki kell fizetni.

2012. okt. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha a te nevedre jegyzik be a házat, akkor nem terhelhetik rá .
2012. okt. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

4-es vagyok. Már miért ne köthettük volna meg. Ügyvéd írta. Nekem elég sok vagyonom volt, mielőtt megismerkedtünk.

Hogy gondolod, hogy a férjem hülyeségeiért én felelnék??? Nem is ismertem!

Amúgy neki hivatalos tartozása nincs (tehát nem apehnak, banknak stb. tartozik).

S mivel azóta is nekem van munkám, így olyan szerződésünk van, hogy semmi se lesz sose közös!!!

A házon lévő hitelt is úgy vettem fel, hogy Ő nincs benne. Otp is elfogadta a házassági szerződésünket!

2012. okt. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es, nem érted még a szituációt sem.


A házasság ELŐTTI vagyonodról természetesen írhatsz házassági szerződést.

De a házasság ALATT szerzett KÖZÖS VAGYONRÓL NEM! Az ugyanis teljesen törvényellenes és támadható.

2012. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na véletlenül elküldtem.


Szóval az teljesen mindegy, hogy ügyvéd írta, jó pénzért bármit leír egy ügyvéd.

Az, hogy a bank elfogadta is teljesen mindegy, a bank bármit elfogad, ha biztosítottnak látja a fedezetet.


De ha ne adj isten (kopogd le) elváltok, a férjed simán megtámadhatja ezt a szerződést a vagyonmegosztási per alatt. És lesz is esélye arra, hogy megnyerje.

2012. okt. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!