Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Családomnak tartozik valaki...

Családomnak tartozik valaki pénzzel, hónapok óta tologatja a kifizetésünket, ha most elkérte a bankszámlaszámunkat és azt mondta ráutalta a pénzt tegnap Németországból, akkor mikorra derül ki, hogy igazat mondott e?

Figyelt kérdés

Hónapok óta pénzbehajtósat játszom vele és még másokkal is akik nem fizették ki az elvégzett munkáinkat,számomra idáig az jött le az illetőről ,hogy kifejezetten egy rafinált ,ravasz ember ...szerintetek létezik olyan ember aki még arra is képes,hogy azt hazudja,hogy ráutalta már a pénzt a számlánkra és jól tudja,hogy szó sincsen erről ?

Nagyon hangsúlyozta nekem,hogy biztosan jól adtuk e meg a SWIFT kódot ,IBAN számot,mert ha nem akkor úgy járunk mint mások akik rossz számot adtak meg és ezért nem érkezett meg nekik az utalás...csaló egy világot élünk .


2012. okt. 31. 07:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Hát persze, hogy létezik. Bevett szokás ez is. Egy kis időt lehet vele nyerni. Az utalási megbízást elkérhetted volna, akkor kiderül,hogy valóban elutalta-e vagy sem. Néhány napon belül így is kiderül. (Mondjuk ez a 4 órás utalás hatalmas kamu.)
2012. okt. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Valami nem egészen tiszta a törtenekben, ugyanis a családod pénzkölcsönzéssel foglalkozik? Mert az elsö mondatból ez jön le.

Van papirod a tartozásról? Mert egyébként nem tudod behajtani rajta.

Ha átutalta a pénzt, akkor azt legalább is az a bank, ahol befizette, tudja igazolni. Ha a SWIFT kód, IBAN szám rosszul van megadva, akkor az átutalás visszamegy az eredeti számra, azaz a feladóhoz.

Ha azt állitja, hogy átutalta, hozzátok meg nem érkezett meg, akkor kérjen az ottani banktól hivatalos igazolást.

Az átutalás Németországon belül, illetve Németországból a magyar központba max. 2 munkanap, az, hogy Mo-on a te bankodba mennyi idö alatt jut el a pénz, az más kérdés, lehet akár több mint egy hét is.

2012. okt. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

4 órás utalásra semmiképpen nem számítottam,mivel Németországból utalt (állítólag :-/ ) .

Komolyan bevett szokás ?

És ha odaszólok jövő héten,akkor pedig arra hivatkoznak ilyenkor,hogy rossz számot adtam meg ?

Emailben küldtem a számlaszámot,IBAN -t,SWIFT kódot,úgyhogy nekem is megvan hogy milyen adatokat küldtem el.


Az volt a furcsa ,hogy amikor rákérdeztem hogy mennyit utalt akkor elkezdte sorolni ,hogy ezt és ezt is elutalta ,de nem a végösszeget mondta...ha én aznap utalok akkor tudom mennyit utaltam összesen...


Nagyon megszorongatam a tökeit ,mert munkaügyi bírósággal és internetre 100 helyre kitétellel fenyegettem,addig a telefonját nem vette fel előtte nekem,azután pedig "kezit csókolomozott,meg legyen szép napja " stb :-/ .

2012. okt. 31. 07:58
 4/11 A kérdező kommentje:

"a családod pénzkölcsönzéssel foglalkozik"


:-D He-he !!!

Nem lenne annyi pénz a világon,hogy én pénzkölcsönzéssel foglalkozzam,munkadíjjal tartozik.

2012. okt. 31. 07:59
 5/11 A kérdező kommentje:

"utalási megbízást elkérhetted volna"


Ha nem érkezne meg a pénz jövő hét keddig,akkor követelni fogom,hogy faxolja el a megbízást nekem.

2012. okt. 31. 08:06
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Legyen szerencséd, de azt a pénzt már nem hiszem, hogy látod. :(

Tapasztalatból beszélek.

A "rossz hír" keltéssel viszont én vigyáznék, mert ha tartozik ha nem te ütheted meg csúnyán a bokád.

2012. okt. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"internetre 100 helyre kitétellel "


Ezzel ne is próbálkozz, mert rágalmazásnak minösül (függetlenül attól, hoyg igaz-e vagy sem, amit irsz) és ha ezért feljelent, akkor legalább sok-százezres nagyságrendü kárteritést kell fizetned érte, meg még a perköltségek is a nyakadon maradnak.

2012. okt. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jól értelek volt olyan tapasztalatod,hogy azt hazudták számlára utalták a pénzedet és hazudtak ?
2012. okt. 31. 08:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen! De te se legyél már annyira naív, hogy ilyen aztán meg se történhet. Ha papírod van a tartozásról is nagyon kevés az esélye annak, hogy valóban megkapod. Ha papírod nincs akkor meg aztán végképp fújhatod. Fel kell ébredni, ezt a világot éljük.
2012. okt. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem mondanám magam naívnak,sőt nagyonis gyanakvó vagyok azért tettem fel a kérdét is ide,ha alapul veszem amit hónapokig művelt az illető,akkor abból kiindulva bármit el tudok róla képzelni.

Akkor fogtam gyanút amikor azt mondta,hogy ráutalta ezt is meg azt is,de nem a teljes összeget mondta egyben amikor kérdeztem ,hogy mennyite utalt.

Rákérdeztem tőle nyomatékosan,hogy biztosan utalt e,erre igen persze utaltam,mondom neki akkor köszönöm,erre legyen további szép napom ,kezeimet csókolja...


Húúúúh ,elegem van abbaól,hogy sorban mndenki ilyen ,borzasztó világot élünk!

2012. okt. 31. 08:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!