Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet hogy furcsán hangzik de...

Lehet hogy furcsán hangzik de a spórolásban, pénz beosztásban lenne segitségre szükségem, van erre valami pl. könyv?

Figyelt kérdés

Valami hosszabb - akár 100 oldalon túli - terjedelmű kellene, szerintem már csak azzal érek el valamit ami a gondolkodásomat, életmódomat is valamennyire átalakitja.


Sajnos ha van pénzem akkor könnyen elköltöm, ezen kéne változtatni. Kisebb tanácsokkal pl. csak azt vedd meg ami nagyon szükséges nem sokra mentem, minden annak tűnt. Köszönöm szépen.



2012. nov. 4. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Gazdag papa, szegény papa szerintem az alapokat megadja, hogy hogyan lenne érdemes gondolkoznod.


Mondjuk az is kérdés, hogy mennyi pénzből gazdálkodsz, mert 100-150 ezret nem igazán lehet beosztani, az azért megy el, mert felemészti önmagát.

2012. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Há igen, de azért néhány tizezer is néhány tizezer :) Ebben a mai magyar valóságban azt is meg kell becsülni.
2012. nov. 4. 15:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem pl raiffeisennél van számlám, és mellé olyam megtakarításom, ami minden kártyahasználatnál x Ft-ot átutal a megtakarítási számládra. Nem veszek észre 2-300 Ft-os tételeket, de sok kicsi sokra megy.
2012. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
sajnos ez felnőtt korban nagyon nagy önkontrollt,és nagy rálátást igényel.én gyerekkorukban megtanítottam a fiaimnak a takarékoskodást,mindkettőnek nagy hasznára vált.nem voltunk a szó szoros értelmében szegények,mert ha kellett 3 állásom volt/egyedül neveltem őket,albérletben,egy fillér gyerektartás nélkül/viszont most simán megoldanak minden anyagi dolgot.én sose mondtam nekik pl,hogyha kértek valamit,hogy nincs pénzem,majd fizetéskor megkapod.ez a legnagyobb butaság,amit a gyerekekbe sulykolnak,mert azt hiszik felnőtt korukban is,hogy fizetéskor mindent lehet.gondolom ez van veled is:ha pénzhez jutsz úgy érzed most minden jöhet.nem tudok tanácsot adni,mert a férjemnek van egy lánya,gyerekkel,és ugyanígy gondolkodik,mint te.nem lehet megtanítani neki a spórolást.
2012. nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, sanos erről van szó :( Nem érzi annyira az ember a pénz súlyát :( akkor.

De: ez nem azt jelenti hogy agyilag ne tudnám hogy nem szabad, csak - lehet hogy mint pótcselekvés, örömszerzésforrás - ott van bennem.

Illetve a következményeivel is szembesültem már, nemegyszer a hónap végén már szinte szó szerint éheztem.

Ugyanakkor tudom hogy nem lesz jó vége, szülői hátterem már egyáltalán nincs, egyedül élek és csak távoli rokonaim vannak. Tudom hogy ez igy egyenes út az utcára.

Furcsa de ha sikerül spórolnom - ami ritka pl. egy hétig akkor jobban érzem magam, egyébként meg lelkiismeretfurdalásom van.

2012. nov. 26. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!