Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes megvenni Stephen R...

Érdemes megvenni Stephen R Covey: "8. szokás" című könyvét?

Figyelt kérdés

1.Elolvastam Stephen R. Covey A kiemelkedően sikeres emberek szokása című könyvét.

Sok hasznos információval gazdagította életemet,csak ezt nem tudom hogy érdemes a e többi műveit megvenni, vagy nem mert az első könyv részleteit ismételtetik?


2.Ilyen témájú könyvekben tudnátok ajánlani pár olvasni valót?



2012. máj. 28. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:

na és megvetted végül? érdemes volt?


általában könyves oldalakon (pl. Amazon, Goodread) érdemes ilyen véleményeket nézni az adott könyvről, ott pont ilyen véleményeket szoktak leírni azok, akik már elolvasták.


mondjuk szerintem ezekkel a véleményekkel is érdemes csínján bánni, mert ami az egyiknek tetszik, a másiknak nem és fordítva. lehet, hogy valami ismétlés, viszont lehet, hogy valakinek pont arra van szüksége, hogy ugyanazt máshogy megfogalmazva is hallja, hogy jobban megragadjon benne. szóval nehéz ezeket a dolgokat így megítélni.


nem tudom, pontosan miben hasonló könyveket keresel. szerintem David Allen: GTD című könyve - gondolom ez magyarul a Hatékonyságnövelés stresszmentesen - elég alapvető az időgazdálkodás témában, ami lényegében minden más módszer és rendszer hivatkozási alapja. általában minden más ehhez képest határozza meg magát.

egyes részei már-már túlságosan is kényszeres jellegűek, de szerintem nagyon jó alap koncepciókat fektet le és azokat átalakítva, tovább gondolva jó megoldásokat lehet belőle kihozni.


a szokások témában pl. olvastam egy tök jó könyvet (talán Morning Rituals?), ami végig vette, hogy a világirodalom nagy szerzői közül ki milyen munka ütemezéssel és szervezési módszertannal dolgozott. érdekes látni, hogy mennyit szenvedtek a legsikeresebb alkotók is azzal, hogy alkotni tudjanak.


ebben a témában nagyon jó Steven Pressfield: Művészet háborúja című könyve. na neki van egy csomó olyan könyve, ami ennek egy-egy fejezetét bontja ki külön tematikák szerint (Turning Pro, Do the Work, stb). ezek eléggé ismétlés jellegűek, de én nem bántam meg, hogy többet is elolvastam közülük.

2020. nov. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!