Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ojan gondom van hogy örököltem...

Dérné kérdése:

Ojan gondom van hogy örököltem egy nagyobb öszeget adóságba mert édesapám elhunyt. Meg lehet ezt valahogy kerülni azzal hogy lemondok anyukám javára a házrészemröl ami elvileg az örökségem de csak az adoság van rajta?

Figyelt kérdés
Nekem is van mit fizetnem és 3 gyermekem van nem fízetem még ezt is nincs miböl

2012. nov. 5. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem kötelező az adósságot elfogadnod, de ebben az esetben az örökséget is vissza kell utasítanod

ha örökölsz mondjuk 10.000.000 Ft-os adósságot és a hát értéke csak a fele, akkor lemondasz a pozitív örökségről és nem kell kifizetned apukád után sem a 10.000.000 Ft adósságot. Viszont csak a negatív örökségről nem lehet lemondani úgy, hogy a házat megtartanám.

2012. nov. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az örökségről le lehet mondani!
2012. nov. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
*olyan
2012. nov. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem tudom hogy lehet lemondani róla mert sajna apú már 2 éve meghalt de ez a tartozás csak most derült ki és adig is volt rajta de csak 150 000ft.Még anyit hogy most nekem van lakásom a férjemel felesbe arra rátrheti a bank a kezét apúkám után?
2012. nov. 5. 16:21
 5/13 A kérdező kommentje:
Hogy lehet lemondani az örökségröl?
2012. nov. 5. 16:32
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha már elfogadtad, akkor sehogy. Volt hagyatéki tárgyalás, vagy nem?

Van hagyatékátadó végzésed? (Jogerős?)


UI.: a helyesírásod szörnyű!!! :(

2012. nov. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Volt hagyatéki tárgyalás,de ez a tartozásuk nem szerepel a végzésen.Ez most derült ki ahogy a bank már minket hívott fel.

U.i.:Nem a helyesírásomról kértem tanácsot!

2012. nov. 5. 17:28
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyszer már volt itt egy hasonló probléma, ha jól emlékszem azt javasolták, hogy konzultáljanak egy ügyvéddel.


A kérdés: mi történik akkor, ha a bank nem jelzi a hagyatéki tárgyalás megkezdéséig, hogy követelése van az adóssal szemben? (Egyáltalán hogyan szerez arról tudomást, hogy az ügyfél elhunyt?)

2012. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor a banknak ez a követelése támadható! Nehéz ügy lesz de meg tudjátok úszni.


ui.:

Szomorú, hogy ilyen helyesírással szaporodsz. Remélem a gyerekek azért megtanultak írni...

2012. nov. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy nem kérdezted a helyesírást, nem lehet elmenni szó nélkül az olyasmi mellett, mint "olyan", vagy "öszeget", esetleg "adóságba", és hadd ne soroljam tovább...

Mit tanul így tőled a gyereked??


De a kérdésedhez: fordulj ügyvédhez, mert szerintem a felét nem mondod el (valószínűleg nem is tudod) a fontos információknak, és így csak félre lehet tájékoztatni, érdemben segíteni nem lehet.

Az a banki követelés tartozik valamihez, lehet, az örökség valamelyik tárgya volt terhelt. Ezt tényleg nem tudhatjuk, ne várd, hogy így lehessen segíteni.

Bármit mond az ember, lehet, hogy csak rosszat tesz, mert nem ismerjük a helyzetet.

Tehát: ügyvéd!

2012. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!