Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi táppénz, tgyás jár...

Mennyi táppénz, tgyás jár nekem? Nem baj, hogy nincs egy éves folyamatos munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
5 hetes veszélyeztetett terhes ( több napos vérezgetés) vagyok, amit természetes még nem közöltem a munkáltatómmal. Viszont éppen mostanában másik munkakörbe helyeztek(irodaiból fizikaira,ami éjszakázást, cipelést is magában hordoz). Szerintem nem fogom bírni, és el akarom mondani most a főnökömnek. Azonban nem vagyok vele tisztába,hogy mennyi táppénz jár nekem, utána hogyan alakul a tgyásom? 2008. szept-2012.január 20 között főiskolás voltam,majd diploma után 2012.febr.2. óta munkaviszonyban állok-jelenleg is. Tehát nincs egy évem folyamatosan. Mivel és hogyan kell számolnom?
2012. nov. 8. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
a főiskolából 180napot beszámítanak, a munkaidődből pedig adódik további kb9 hónap, tehát így megvan már a 365 nap. Tehát fogsz kapni tgyást és gyedet is. Ennek tudatában már nyugodtan megmondhatod a munkáltatónak (legjobb ezt írásban is megtenni,és szóban is), hogy terhes vagy, ráadásul veszélyeztetett, így ha kicsit is empatikus, nem fog annyira terhelni, ha nem muszáj. Ha pedig már tud róla, nem rúghat ki. Megvan az 1 éved, ne aggódj. Te jövőre szülsz, így a tgyást az idei béredből fogják számolni, a tgyás a fizud kb 70%-a lesz. Addig a táppénzed pedig a fizud 60%-a kb. Boldog babavárást.
2012. nov. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A suli beleszámít azt hiszem,így még 180 bérezett napnak kell meglenni-e,hogy kapj tgyást,illetve amikor a baba megszületik munkaviszonyban kell állnod.A 180 bérezett napod szerintem meg is van,abból fogják számolni.
2012. nov. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Annyi lenne még a kérdésem, hogy melyik célszerűbb? elmenni nőgyógyászhoz és táppénzre íratni magam,majd bevinni a főnökömnek a papírt, avagy elmondani neki a hírt és azt is,hogy táppénzre megyek?

2012. nov. 8. 09:59
 4/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok: Mielőtt elmennél táppénzre, azt hiszem 30 nappal előtte szólnod kell a munkáltatónak, hogy legyen ideje pótolni téged, új embert felvenni, átcsoportosítani, stb. Azért írtam, hogy közöld vele minél hamarabb a hírt. Így védett is leszel az elbocsátás ellen, és neki is lesz ideje intézkedni. Utána pedig már bármikor elmehetsz táppénzre, ha kiír a doki. De ne egyik napról a másikra közöld vel, hogy terhes vagy, de amúgy holnaptól már nem is jövök. Gondolj arra is, hogy 2-3 év múlva te ide vissza fogsz menni dolgozni, ne haragítsd magadra a főnököt. Nem kell nyalni, de legyél korrekt vele, és akkor jó eséllyel ő is korrekt lesz veled.
2012. nov. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor én megtudtam, hogy terhes vagyok, épp arra tojtam csak, hogy a főnököm mit fog szólni. Veszélyeztetettként én egyből kiírattam magam, és lobogtattam a munkahelyemen a papírt, hogy bizony rám ne számítson senki ezentúl. A főnököm nem is szólt semmit, ha találkozunk néha, megkérdezi, hogy hogy vagyok, minden rendben van-e. Szerintem veszélyeztetettként te is jobban tennéd, ha nem várnál és kiíratnád magad, mert ha fizikai munkát végzel, akkor a baba életével játszol!
2012. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 4/5

Én is a korrektségre szavazok. Ha korrekt vagy vele, még talán szülés után is visszavár.

2012. nov. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!