Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyamatos munkaviszonyom van...

Folyamatos munkaviszonyom van több éve. Egy hónapja vagyok táppénzen, 17 hetes kismama. Ha a táppénz alatt megszűnik a cégem, gyedre jogosult leszek?

Figyelt kérdés
2007. nov. 17. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, szerintem igen. Nekem a munkáltatóm mikor bejelentettem, hogy babám lesz, közölte hogy fel akart mondani, de ugye így már nem tud. Ők is megszűnnek januártól. A tb-ben azt mondták, ha megvan a 180 munkanap megszakítás nélkül, akkor szülésig járt a táppénz, ebből úgyis csak az első 2 hetet fizeti a munkáltató , a többit a tb. ÚGyhogy szerintem ebből semmit nem fogsz anyagilag észre venni, max a munkaviszonyod szűnik meg. (ami az utolsó támogatás, a gyes után jelenthet talán gondod, de addig utána tudsz járni ennek)
2007. nov. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a gyedhez az is kell, hogy a szülés napján meglegyen a mukaviszonyod! Nem ijeszgetni akarlak, de ha így van, jobb, ah tudod, mire számíts!

Itt van egy tb-szakértő, Horváthné Mónika, nekem is sokat segített, kérdezd őt:

http//www.babafalva.hu

2007. nov. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs, még egyszer:

[link]

2007. nov. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!