Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik az idő állóbb a pénz...

Melyik az idő állóbb a pénz vagy az ezüst?

Figyelt kérdés

30 évem van kereken addig amíg "nyugdíjba "vonulhatok!

Naponta 7500 forintot illetve ennek megfelelő ezüstöt tudnék venni és logikusan a nyugdíjas napokra félretenni!

És nem akarok a nagy példára átlépni mikor még a fizetések 800forintról 5-10 év alatt 50-80,000 köré emelkedtek!Ezért gondolkodtam az ezüstnél még!



2012. nov. 11. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Naponta 7500? Akkor elég szépen keresel, ha ennyit félre tudsz tenni. Szerintem, ne vegyél ezüstöt.


Napi 7500 Ft, az havi 225.000 Ft. 30 év: 81 millió Ft

Ha bankba teszed, akkor még több. Nyugdíjra nem elég?

De ez ideális eset, mert mindig nem tudsz 7500 Ft-ot félretenni, abban biztos vagyok.


Egyébként az arany árfolyama 10 év alatt folyamatosan nőtt, de az ezüst árfolyamában sok volt a visszaesés.

Ha befektetés, akkor inkább arany.

2012. nov. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyen szép keresetnél nem kell ennyire a nyugdíj miatt aggódni. Bár lehet h nem időtálló a munkád. Csak arra figyelj hogy túl nagy baklövést ne csinálj, mindig egy picit gyarapodjon a vagyon, és nem lesz gond.
2012. nov. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Ahhoz még annyit: megvárnám, míg összejön pár millió bankban, stb. akkor azon vennék aranyat, (tömböt) és ismét és ismét.


Persze azért közben figyelném azt is, hogy egyéb befektetési formák tekintetében hogyan alakulnak a dolgok. (Pl. tőzsde, részvény-vásárlások, esetleg ingatlan-befektetések, hasonlók), mert azért a "több lábon állás" politikáját még neked is célszerű lesz követned, ha már egyszer megteheted, és ezek szerint megteheted.

2012. nov. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Saját cégem van és az átlagokat számolva naponta 7-9 ezer forintot tudok félretenni
2012. nov. 11. 11:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy számoltál, hogy az már adózás után, vagy arról esetleg elfeledkeztél?

Bocsi, csak költői kérdés, ha netán, valami adó-nem kimaradt a számolásból, nehogy rosszul érintsen, számold át újra!

2012. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy számoltam hogy ami már az én pénzem abból 7-9 ezer forint!
2012. nov. 11. 13:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Hosszú évek óta te vagy az első vállalkozó, aki nem panaszkodik. Jó volt olvasni a soraidat.

Reméljük, hamarosan követni fog a többi is.

2012. nov. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A nyersanyagok nem kifejezetten "befektetésre" valók, hiába ontják ezt most az 1-2 éve alapított cégek, akik arannyal házalnak. Nincs mögöttük teljesítmény, termelés, egyszerűen csak őrzik az értéküket.

Ha értékmegőrzésre gondolsz, akkor értékmegőrzésre kiváló. Ha a kérdező a párnában tartott papírpénz vagy az ezüst között választhat, akkor természetesen ezüst.


De ha értelmes megoldást keres, akkor érdemes lenne, diverzifikálnia a megtakarításait. Egy részét helyezze kiváló minősítésű kötvényekbe, egy részét indexkövető alapba, esetleg ingatlanba, termőföldbe, és mehet valamennyi nemesfém is a széfbe. De még a fentiekkel is nagyon átverhetik, hisz valószínűleg nem ért hozzá.

2012. nov. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!