Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feljelentettek, mit tegyek?

Newvalera kérdése:

Feljelentettek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok a történet lényeg az hogy üzleteltem egy fószerral a . Fogás.hu oldalon, cserére érett a üzlet, az ő termékét az enyémre, eddig baj nincs is, de hogy küldjük el mert igen messze lakik tölem? Postai ajánlott levélbe küldtük aminek az ára kb 560ft szall én írtam neki h ja elküldtem de közben lekakiltam mert nem 1 nem két ember nem küldi el, várja a te csomagod aztán jól kinevet majd. Hát énis így tettem, jött egy csomag, átvettem / aláírtam / és kész, De 1x írt a fószer hogy " Nem kaptam semmit! " Erre a válaszom az volt hogy " énsem " Azátn olyan jó 1,5 vagy 2 hét eltelt és írt egy e-mailt hogy felvagyok jelentve találkozunk a bíróságon. Huhh mondom az érdekes, de én még akkor is gáláns úriember voltam, írtam neki SZÉPEN hogy adja meg a címét visszaküldöm a termékét,2 hét után kiderült hogy egy rakat . És az ügyfelem teljesen becsavaraodott azt mondta neki nemkell már őt nem érdekli majd a bíróságon találkozunk.



Na szóval szerintetek feljelentett a mókus?Vagy scak beakart ijeszteni? És feljelenthet egy olyan miadt amiben ő volt a hibás hogy előrre küldött? Ráadásul az aukciós oldal egy nyílt oldal ahol figyelmeztetnek h ne küldj ne utalj előrre mert nem válalnak érte felelőséget.

Szóval mitévő legyek ? Ki mit gondol róla?



2012. nov. 14. 12:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%

Biztos hogy feljelentett, és igaza is van.

Te nemcsak hogy csaltál, de hazudtál neki.

Így vállald a következményeket. Remélem meg is kapod a méltó büntetésedet. (ugye tudod hogy zéro tolerancia van?? Nincs max pénz ami után büntetnek. Elég h csak 200 forintot csaltál..)

2012. nov. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Az oldal valóban nem vállal felelősséget két ember egymás közötti tevékenységéért. Viszont az üzletfeled polgári perben már érvényesítheti a megállapodásotok nem teljesítését. Hogy sikeresen-e, az már kérdéses.
2012. nov. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

ulj a seggeden es vard a buntetest amit meg is erdemelsz mert csaltal

valamint latogass el vasarnap a templomba es imadkozu boszen hogy ilyen partnert fogtal ki mert egyesek a cimeden kopogtattak volna de nem feljelentessel hanem egy baseballutovel...


ha csalsz akkor ne sirj ha xarba kerulsz.

lecke megtanulva?

2012. nov. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Áhh ti ezt nem értitek most én vagyok a szar és a rák a szemetekben. Engem legalább 3x vertek így át h előrre küldtem és aztán semmi , és akkor is engem jelentettek fel mert fewnyegetőztem h házhoz megyek és megrobbantom őket. Amit 1x meis tettem azután feljelentés elfelejtve üzlet is .

De itt most az a lényeg hogy nem állt szándékomban szegény fickót behúzni egyszerüen nem küldte el emailban a címét se nekem , és most is megirtam neki hogy barátom bármikor visszaküldöm csak adná meg a címét de mintha a falnak beszélnék. Szóval nem parázom a biróságtól és stb.. csak minek jelent egyből fel ha a címét sem tudom , írhatta volna h te .. küld viszza vagy akkor fenyegetett volna meg h házamra jön vagy akármi , de ez mi 2 hétig egy kukkot nemmond aztán beköpi h feljelent.

2012. nov. 14. 14:49
 5/26 anonim ***** válasza:
66%

Hát megszívtad, ezért nem kell átverni az embereket. Ha akartad volna, el tudtad volna küldeni. Ezzel hogy "küldöm, küldöm" csak időt akarsz húzni - a másik fél legalábbis így látja.


Nyugi nem börtön, hanem pénzübntetés lesz a vége.

2012. nov. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%

Szóval:

1. Aláírtad a csomagküldőnek, hogy átvetted, neki meg azt mondtad, hogy nem? Ez bukta.


2. A fószer nem írta meg a címét és úgy várja a csomagot? De Te meg azt írtad neki, hogy elküldted? De ha nem tudtad a címét minek mondtad neki, hogy elküldted? Ha akartad se tudtad volna feladni így meg látszik, hogy kamuztál, hiszen hova küldted volna?

2012. nov. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
45%

Nem, hogy börtönt, de esélyes, hogy pénzbüntetést sem fogsz kapni. A jog csak azt írja elő, hogy mit nem lehet. Kiskapuk tengere kínálkozik a leleményes emberek előtt..., ha milliárdos adócsalásokat meg lehet úszni akkor nem egy csomagküldéses baromságra fogsz te pénzbírságot kapni.

Pénzbüntetés...komolyan elgondolkozom ilyenkor, hogy ti hol éltek. Szerény országunk nem arról híres, hogy az igazság mindig utat tör magának. Felesleges ilyen ügyekkel pénzt pazarolni a feljelentésre.


Nagyon sok ilyen eset történik, fel van tüntetve az oldalon a biztonságos vásárlás menete, innentől nincs nagyon miről beszélni.

2012. nov. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Leírtam hogy miért kamuztam azt hogy elküldtem , az ok az volt hogy volt már ilyen üzletem , elküldtem és a kedves ügyfélpartnerem meg b...ott elküldeni a csomagot , és ebből megvolt a vita..

aztán én törölgettem az e-mailokat és kitötöltem azt is amiben a címét irta le nekem , eldobtam a csomagolást is én f...z és még az alapján sem tudtam a címét .

De amint megérkezett a csomag , már mondom másnap felis adom a csomagot , minden okés lesz , csak fogtam és ugye a csomagolás szemét dirr a kukába . Azért irtam neki azt h énsem kaptam csomagot , mert biztos akartam lenni abban hogy nem ver át. egy keddinapon irtam neki h énsem kaptam meg , és szerdán reggel már itt volt a csomag , na akkor tudtam hogy ez egy jó ember nemakart átverni , énsem vagyok olyan aki más kárából él , csak akkor már nemtudtam elérni a címét , sem őt mert nemtudtam az e-mailját ami miadt kitöröltem.



Igen vannak rejtett kapuk , gondolom a rendőrség kineveti hogy ő volt a hülye hogy előrre küldött csomagot , holott az aukciós oldal feltünteti nagy betükkel hogy soha ne utalj , vagy küldj előrre.

De azért aggódom mert senkinek nemjó egy rendőrségi ügy.

2012. nov. 14. 17:44
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván te is tudod hogy te voltál a hibás. A csomagolást amin a címe volt, nem kellett volna kidobni, az e-mailt sem kitörölni. Amit most tehetsz, kérd el a bankszámlaszámát és legalább a postaköltséget utald neki vissza, ha már a termék nem működik és nem kéri.

Legközelebb figyelj oda jobban!

2012. nov. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Xd de müködik a termék csak nem épp azt vártam amit küldött, ma viszzapostáztam neki és azt mondta hogy visszavonja a feljelentést ha megérkezik a csomagja.

És elismerte hogy ő is hibás volt hogy előrre küldött. És énis elismerem.

2012. nov. 15. 11:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!