Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire lehet megbízható a...

Mennyire lehet megbízható a külföldi vevő?

Figyelt kérdés

Van egy telefonom, amit hirdetek több nagy magyar oldalon (apród, vatera...). Megkeresett egy Istvan Tamas nevű ember google fordítós magyarral, aztán angolra váltottunk, és elmondta, hogy a lányának kéne a telefon, és 150 eurot ad érte postaköltséggel együtt (a telefont 26 ezerért hirdetem, kb 92euro). A következő adatokat kéri tőlem: Account Name:

Account Number:

Swift Code or iban Code:

Bank Name:

Total Cost:

Item Name:

Értem, hogy mik ezek nem is ez a kérdés. Csak, hogy szerintetek nem valami kamu az egész? Valamint kb mennyi lehet a tengerentúlra postázni? Kifutja az összeg?


2012. nov. 15. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


A postai díjakat itt találod. Egyébként meg nem hiszem, hogy kamu lenne, a számlaadataidat csak utalásra tudja használni, másra nem, minek kérné akkor? Az ilyen netes vásárlások általában úgy zajlanak, hogy a vevő átutalja a pénzt, és amikor az megérkezik az eladó számlájára, akkor az postázza az árut. Szóval veszítenivalód nincs. Akkor küldd el a telefont, ha megérkezett a pénz a számládra.

2012. nov. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ! én is így gondoltam. Azóta írta, hogy Nigériába(!) dolgozik a lánya és oda kell küldeni... Na oda, hogy?
2012. nov. 15. 14:00
 3/9 A kérdező kommentje:
NA neeem, engem nem szivatnak meg... Bocsi a felesleges kérdésekért.. Ez CSALÁS!
2012. nov. 15. 14:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is fura, hogy miért akar valaki egy másik kontinensről egy viszonylag olcsó használt telefont venni?
2012. nov. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kérdést olvasva az jutott eszembe, hogy ugye nem nigériai az embered :) Felejtős.
2012. nov. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy nem adtam könnyen a derekam, és érdeklődtem, hogy mégis hova kell küldeni... Aztán mikor megláttam a nigériát... Senki se dőljön be az ilyeneknek.
2012. nov. 15. 14:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ez így tényleg tutira csalás.
2012. nov. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én már tűnődtem ezen, hogy mi hasznuk ezeknek egy sima számlaszámból, mit tudnak vele kezdeni. Nem jöttem rá, de Nigéria valóban felejtős. Esetleg azt gondolja, hogy elküldöd, mielőtt a számlán a pénz? Muhahaha.
2012. nov. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a hasznuk belőle, hogy ez csak terelés.


Majd küld egy kamu fizetési bizonylatot neked és erőszakoskodik, hogy ugyan a pénz az majd csak X nap múlva ér oda random indok miatt, de te küldd a terméket azonnal, mert nagyon kell!


Vagy amit még szívesen játszanak, hogy ő "közvetítő" cégen keresztül fizet, aztán a közvetítő cég "küld neked" egy mailt, hogy megérkezett a fizetés és amint elküldöd nekik a posta bizonylatot, hogy feladtad a terméket akkor ők továbbutalják neked.


persze hozzád sosem jut el lóvé.

2012. nov. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!