Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi készpénz vihető át a...

Rygel kérdése:

Mennyi készpénz vihető át a határon anélkül, hogy elvennék a határőrök azzal az ürüggyel, hogy "ez túl nagy összeg és nem viheted magaddal"?

Figyelt kérdés
Az én esetemben munka vállalásrol van szó külföldön. Szükséges az induláshoz kezdő tőke, nem éppen kis pénz ről van szó. Egy teljes havi laakbér rezsivel, kajával, valamint tartalmazz a vonat jegy árát és egy szim kártya árát is.

2012. nov. 17. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi pénzt vihetek magammal, ha külföldre utazom?

A Római Szerződés szerint a Közösségen belüli készpénzmozgás nem esik korlátozás alá. A tőke szabad mozgása elvének értelmében a pénzeszközök szabadon átvihetők más tagállamokba, az EU-n belüli utazás esetén tehát ehhez külön kiviteli, illetve behozatali engedély nem szükséges.


Ugyanakkor az Európai Unióba belépő, vagy az EU-t elhagyó utazókat illetően más a helyzet: a 2007. június 15-étől hatályos 1889/2005/EK rendelettel összhangban nyilatkozatot kell tenniük a vámhatóságnak, amennyiben 10 000 euró vagy azt meghaladó értékű készpénzt, illetve könnyen átváltható eszközöket (kötvény, részvény, utazási csekk stb.) tartanak maguknál.

2012. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Az én esetemben Eu-n belüli pénz mozgatásrol van szó.
2012. nov. 17. 22:10
 3/3 anonim ***** válasza:
A határon annyi pénzt viszel át, amennyit akarsz, az már más kérdés, hogy én a mai világban sehol nem rohangálnék több ezer euró készpénzzel. Feltalálták már a bankkártyát.
2012. nov. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!