Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató köteles kiadni a...

A munkáltató köteles kiadni a dolgozó részére a szabadságait? Mi van akkor ha nem akarja?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 12:02
 1/10 bánomisén ***** válasza:
54%
Elvileg a törvényben meghatározott szabadságot ki kell adni, de én már nem tudok Magyarországon eligazodni... ott már mindent lehet.
2012. jan. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
akkor ki kell fizetnie.
2012. jan. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy tudom, hogy nem köteles pénzben kifizetni.

Sokan akkor ezt választanák. Sajnos.

2012. jan. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Törvényileg 2 lehetőség van.


- kiadja a szabadságot

- kifizeti a ki nem adott szabadságot


Ha egyikre sem hajlandó, akkor fordulhatsz munkaügyi bírósághoz. Ami egy nagy határ lókaka. S közben ne feledkezz meg új munkahely keresésről se, hiszen már "problémás" leszel és bármilyen mondvacsinált ürüggyel fel fognak mondani.

2012. jan. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy tudom, hogy vagy ki kell adnia, vagy kifizetni, esetleg átviheted a következő évre.

Bár ma már...kb. bármit megcsinálhatnak, mert ha túl sokat morogsz, mehetsz - sok azon személyek száma, akik szívesen a helyedre ülnének / állnának.

2012. jan. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez így elég kevés infó, amit a kérdező megadott.

Tudni kellene, hogy miért nem nem akarja kiadni a munkáltató a szabadságot; ebben az évben mennyi ideig dolgozott a munkavállaló, hány nap szabadság jár neki, hány napot vett ki, esetlegesen táppénzen van-e, vagy fizetés nélküli szabadságon, egyáltalán nem akarja kiadni, vagy csak a jövő évben adja ki (különböző okok miatt ki nem adott szabadság kiadása különböző idővel eltolható)

"Mi van akkor ha nem akarja?"

Attól függ, hogy miért nem akarja, egyáltalán nem akarja, vagy halasztani akarja.

Mielőtt itt tanácsokat osztogatunk, tudni kellene, pontosan miről van szó.

2012. jan. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Most már köteles kiadni, pénzben egy esetben váltható meg: ha megszűnik a munkavállaló munkaviszonya. Egyéb esetben köteles kiadni az Mt.-ben meghatározott időszakban.

(Illetve ez a "régi" Mt., az újat még nem ismerem. :D)

[link]

2012. jan. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Én úgy tudom, hogy a szabadság pénzzel nem megváltható, mert a pihenés mindenkinek jár és "kötelező".

Adott évben kivehető, de át lehet vinni. Hogy pontosan meddig azt nem tudom, de talán márciusig mindenképpen ki kell adni!


Nos, az én tudomásom szerint ez a "törvény" de természetesen, ezt nem mindenhol tartják be. És itt jön a kérdés, hogy kell-e nekem annyira az adott munkahely, hogy ezt szóvá merjem tenni.

2012. jan. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

12.45 válaszolónak!


miért problémás az aki csak azt kéri ami jár?

ebben az esetben a szabadság

2012. jan. 1. 15:28
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

12.45-ös vagyok.


Van egy mondás...mondj igazat és betörik a fejed. Sajnos a mai világban főleg az új törvények mind a munkáltatót védik. A munkavállaló hiába próbálja érvényesíteni a jogait vagy nagyon macerás, vagy szőnyeg alá söprik.


S mint tudjuk a munkáltató utálja azokat a dolgozókat akik ki merik nyitni a szájukat a jogaikat hangoztatva, vagy bíróságra menve. Mehetsz, de aztán onnantól ott szívat meg a munkáltató ahol csak tudsz. Pokol lesz az életed....tapasztalat.


Nem mellesleg megszűnt az, hogy át lehessen vinni a következő évre. Ezért vették bele, hogy ki kell fizetni, amennyiben "nem volt lehetőség" kiadni.


S ne feledkezzünk meg a munkanélküliségről sem. Vajon ki meri bevállalni, hogy akár csak fél mondatot is elejtsen esetleges szabadság kifizetésről vagy bármiről. Simán kitalálnak valamit, törvény leple alá rakják (kiskapuk vannak) aztán száz másik jelentkezik a helyedre. Senki sem pótolhatatlan....

2012. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!