Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti nem undorodtok attól hogy...

Ti nem undorodtok attól hogy szinte minden embernek az a célja hogy minél több pénzt gyűjtsön össze?

Figyelt kérdés
Nem lenne egészségesebb egy munka alapú társadalom, ahol annyit kapsz amennyit beleadsz?
2012. nov. 24. 14:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A pénz a cél?

Nem az, amit azzal meg lehet kapni?

2012. nov. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Azt kell mondanom nekem is nagyon fontos lenne a pénz, de nem mindennél fontosabb. A szánalmas emberek azok akiknek cső látása van és semmi más nem érdekli őket. Én pl.: már nem is erőlködök fontosabb az egészségem, meg, hogy néha kikapcsolódjak a családommal, csak néha azért sóvárgok, hogy nagyon messze vagyok az álmaimtól...
2012. nov. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Flector 67 ***** válasza:
Mert a munka alapú társadalomban nem az lenne a célod, hogy minél többet félrerakj?
2012. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Felőlem talicskázhatsz egy kupac földet balra-jobbra 24 órán át, beleadva minden erődet, ha az egész munka felesleges, értelmetlen, és így gyakorlatilag értéktelen.


Normál(!) esetben a pénz az általad elvégzett munka értékének kifejezése: ezért keres többet egy mérnök egy utcaseprőnél. Melyikük ad hozzá több értéket a társadalomhoz?

2012. nov. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A kiindulópont nem igaz, a legtöbb ember annyit költ, amennyit keres, nem tesz félre, sőt sokuk még fogyasztási hitelt is felvesz.
2012. nov. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem most is munka alapú társadalom van. De én nem látom hogy minden embernek ez lenne a célja, nem tudom te hol élsz.
2012. nov. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Flector 67 ***** válasza:
Munka alapú táradalom? Nyugaton, de itt M.o-n nem.
2012. nov. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Most a segélyezettekre gondolsz?
2012. nov. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Flector 67 ***** válasza:
Nem. Hanem arra, hogy egy orvos keres 100e Ft-t, nővér se többet. Nagyon sok szakma alul értékelt.
2012. nov. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
előző! bár nem ide tartozik de nem rég sajnos voltam kórházba, az orvosok meg a nővérek zsebébe csak úgy röpködtek az ötezresek, ebbe az életbe nekem nehogy valaki sajnálni merje ezeket...
2012. nov. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!