Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért a minél magasabb P/E...

Miért a minél magasabb P/E Ratio a jobb?

Figyelt kérdés

P/E Ratio= Market Value per Share/Earnings per Share

Ha egy 100dolláros részvénnyel 4 dollárt keresek akkor annak a P/E je 25 lesz. Egy másik 100 dollárossal pedig mondjuk 6 dollárt keresek akkor annak 16,67 lesz a P/E Ratio-ja. Remélem jól értelmezem javitsatok ki ha nem. Ezek szerint ha kizárolag ez alapján a mutato alapján dontenénk a részvényvásárlásnál, akkor nem inkább azt érné meg jobban megvenni, amelyiknek alacsonyabb a P/E je? Mert azt olvastam, hogy elméletileg minél magasabb annál jobb.


2012. nov. 16. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ha egy 100dolláros részvénnyel 4 dollárt keresek akkor annak a P/E je 25 lesz. "


Ezt részletezd kérlek.

2012. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem ártana mellé látni a cég eredménykimutatását, és mérlegét. Mert az alacsony p/e azt is mutathatja, hogy nagyon kell a pénz a vállalatnak, és így bocsát ki részvényt, javarészt fedezet nélkül. Abban reménykedik, hogy a leendő teljesítménye fedezi az EPS-t.
2012. nov. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Ha egy 100dolláros részvénnyel 4 dollárt keresek akkor annak a P/E je 25 lesz. "


Hát ezt a fenti képlet alapján számitottam ki de nemtudom biztosan magam se hogy helyes e ezért írtam hogy javitsatok ki ha nemjó...

2012. nov. 16. 21:20
 4/4 anonim ***** válasza:
az earnings nem a te nyereséged, hanem a cégé.
2012. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!