Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Anyukák! Szerintetek melyikkel...

Anyukák! Szerintetek melyikkel könnyebb/egyszerűbb spórolni: az átalány számlával vagy a havi diktálóssal?

Figyelt kérdés
Én most havonta diktálok. A villanyszámlánk kb ugyanannyi mindig. Olyan 10-20kwh különbség van a téli meg a nyári között. A gázszámla meg ugye más téma. Azt szoktam úgy csinálni, hogy már szeptember, október táján kicsit többet diktálok, amikor meg nagyon magas lenne a számla akkor kevesebbet. De vajon megérné, hogy nyáron is kicsit többet fizessek, télen meg kevesebbet? Mert eddig olyan jó volt, hogy nyáron többet engedhettünk meg magunknak, viszont télen meg azért szívunk egy kicsit.
2012. nov. 28. 09:17
 1/9 anonim válasza:

havonta diktálom és ugy fizetem a villanyt gázt, a többit meg megropálom viszsafogni magunkat. ez jobb mert nyáron keveset fizetünk télen meg max 20 zer a gáz és 16-20 zer a villany

nyáron meg 3000 a gáz és a villany max 12

2012. nov. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Általányt fizetek, évek óta, és tökéletesen megfelel. Már csak azért is, mert télen-nyáron ugyanannyi a havi bevétel, valahogy nincs kedvem télen 30-40 ezret kifizetni gázra. Fixen 18.000 a havi gáz (nem csak fűtés, főzés és meleg víz is), és általában leolvasásnál nullára jövök ki, vagy vissza is kapok egy keveset. Nekem ez így nagyon jó. Ugyanígy megy a villany is.
2012. nov. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Az áramot diktálom, valamennyivel többet szoktam bediktálni, így amikor decemberben leolvassák, januárban elég kevés a számla. A vizet háromhavonta olvassák, de ott átalányt fizetek. A leolvasás után szinte mindig minuszos számla jön ki. Távfűtésesek vagyunk, így ott is átalány van, de van mérő a radiátorokon, így ha nincs túl hideg tél akkor az áprilisi leolvasás után 1-2 hónapig nem kell átalányt sem fizetnünk, mert jóváírják.

Amikor gázos lakásban laktam én is úgy spóroltam a télre, hogy többet diktáltam, így télen kevesebbet kellett fizetni.

2012. nov. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
A gázt diktálom, a többi átalány. A gáz télen valóban szívás, viszont nyáron azt a pénzt a nyaralásra költjük. Nekünk így jó.
2012. nov. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkettő átalány, és nekünk így a jó, mivel már más is írta, hogy a bevételem is ugyanannyi télen-nyáron, így egyszerűbb kigazdálkodni. Tudom, hogy ha nyár van akkor is 20 ezer a gázszámlám és ha tél van akkor is. Szerencsére elszámolásnál sem szokott eget rengető különbség lenni.
2012. nov. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Villanyt diktálom, de csak azért mert van klímánk és nyáron az nagyon meg tudja nyomni a számlát, így tudok vele sakkozni, hol kevesebbet hol többet diktálok, de mikor átalányt fizettünk volt, hogy szívás volt az elszámolás.

Gáz átalány, télen nyáron ugyanannyi, 19 ezer forint, én sem szívesen fizetek télen 20-30 ezerrel többet.

2012. nov. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még nem számoltam ki mennyi lenne a gáz átalánya, de képtelen lennék télen-nyáron 20at fizetni. Mármint nagyon sajnálnám, hogy nem engedhetünk meg magunknak sok mindent. De majd utánaszámolok.
2012. nov. 28. 11:32
 8/9 A kérdező kommentje:
Gyorsan kiszámoltam, 91m3 jön ki. Tudnátok segíteni, hogy az hány ft lenne? Mert nem volt 90 körüli hónapunk, ugyanis a 30-40 után már mindig 100 fölött diktáltam.
2012. nov. 28. 11:36
 9/9 A kérdező kommentje:
Villany 126
2012. nov. 28. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!