Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért kell pluszban fizetnem,...

Miért kell pluszban fizetnem, ha átalányt fizetek a fűtésre egész évben?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, a 9. emeleten. Se szigetelve nincs a ház, se egyedi fogyasztás mérők nincsenek, se semmi. Így egész évben fizetem az átalányt... Majd októberben megvadulnak a távhő szolgáltatónál, és kiküldenek egy 10 000 Ft-os azonnali befizetési számlát. Lehet, hogy nálam van a baj, de ha átalányt fizetek, ugyan hogy határozhatná meg, hogy én többet fogyasztottam? Mikor se elzárni, se felcsavarni, se semmit nem tudok csinálni ezzel a fűtésnek csúfolt valamivel. A szolgáltató képviselője természetesen nem ad egyenes választ, így már nem is vesződnék vele, ha tudnám, hogy szabályos e ez így. Aki tudja a megoldást annak köszönöm előre is!

#átalány #dvcsh
2012. okt. 8. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Az a borravaló...
2012. okt. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ettől már jobban is érzem magam :D
2012. okt. 8. 10:41
 3/9 belapus ***** válasza:

Az egész ház (a közös helyiségek is) fogyasztását mérik, és azt osztják szét valamilyen, általuk kiokoskodott módszer szerint.

Sajnos nem ritkák a 400- 500 ezer forintos számlák sem.

2012. okt. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem én, de nincs fűtés a lépcsőházban, egy darab csap van, azt is hetente egyszer használja a takarítónő. Annyi vizet nehogy el tudjon pancsikolni egy év alatt, hogy az lakásonként 10 000 Forint legyen. Plusz a közös költségbe is be van építve egy ilyen díj, amit ezt takarja le. Na ez a gordiuszi csomó...
2012. okt. 8. 10:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem volt áremelés?
2012. okt. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, mert akkor gondolom az a havi lebontáson is látszott volna, meg erről mindig kapunk egy hónappal előtte legalább egy több oldalas paksamétát, hogy barátom készülj, mert újabb súlyos forintokkal húzunk le.
2012. okt. 8. 11:32
 7/9 Bence_ ***** válasza:

Röviden: Első válaszoló.

Hosszabban:Szolgáltató elő áll egy 4 oldala körmondattal ami saját maga sem ért. De bizonyítani fogja,hogy ők minden megtettek és annyira de annyira cuki, hogy szerintük ne is gondolkodj az egészen. Csak fogadd el az első választ mert ők megérdemlik.


Nekem az is magas, hogy ezeket a díjakat miért nem rakják bele az átalányba. Hisz annak pont ez lenne a célja.

2012. okt. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az kedves válaszoló. Értem én, hogy mindennek emelkedik az ára, a pénzünk sz@rt se ér, de akkor legalább tájékoztatna,hogy jövőhónaptól ennyivel kell többet fizetni. Ahogy írtad az átalány lényege. De kutyába se vesznek!
2012. okt. 8. 14:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Az átalányt egy előre megsaccolt fogyasztás alapján fizeted. Elszámoláskor kiderül, mennyire volt pontos a sacc. De nyugodj meg, ha a másik irányban téved a szolgáltató, biztosan nem hoz olyan kellemetlen helyzetbe, hogy pénzt fizessen neked vissza nyolc napon belül.
2012. okt. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!