Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A lakásbérléshez a postaláda...

A lakásbérléshez a postaláda hozzátartozik?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom ez egyértelmű, de a tulajdonos másként. Kérlek benneteket, hogy javítsatok ki, ha nekem vannak téves elképzeléseim.

#postaláda #bérelt lakást
2012. nov. 29. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hozzá tartozik. Viszont ezzel nem sokat érsz, ha a tulajdonos nem így gondolja.
2012. nov. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2012. nov. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyszerűen nem értem, miért nem így gondolja mindenki.


Ide jönnek a levelei azóta is, nekem nem is lehetne személyes levelem itt.

És még jófejnek gondoltam magam, hogy nem szólok, hogy az én számláim, leveleim közt heti X alkalommal turkál.

2012. nov. 29. 11:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg eredetileg ott lakott, és nincs kedve mindenhol átíratni a postázási címet. A problémát viszont nem értem. Miért nem használjátok közösen a postaládát? Maximum azt látjátok, kinek honnan jött levele, feltételezem, nem bontogatjátok fel a másikét. Ahol én laktam, ott elméletileg csak a számlalevelek jöttek a postaládába (a tulaj nevén volt, de oda postáztatta, hogy lássam, mennyit kell odaadni), de időnként előfordult más levél is. Olyankor felhívtam a tulajt, és ha sürgős volt, eljött érte, ha nem, akkor meg elvittem neki a következő hónap elején, amikor amúgy is mentem lakbért fizetni.
2012. nov. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor kiadtam a lakást, természetesnek vettem, hogy minden létező dolgomat az új címemre kérem postázni.

Persze előfordulhat, hogy valamit kifelejtek a listából, ezért megkértem a bérlőt, hogy adott esetben őrizze meg nekem, amíg nem találkozunk, vagy ha nagyon fontosnak ítéli meg a feladó alapján, akkor értesítsem róla időben.

Ennyi.

2012. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem, nem is lakott itt rég óta. Örökölte.

Volt példa rá, hogy felbontotta. A probléma nem ez önmagában, hanem , hogy minden nap megkért, e-mailben írjak neki érkezett-e levele vagy sem.

Majd ha nem tartózkodtam itt, esetleg késő este értem haza, akkor nem írtam neki.

Ebből hatalmas vitát kreált és szemrehányást tett.


És akkor írtam neki, hogy egyelőre szívességet teszek, hogy nem szólok, hogy ide jönnek a levelei, (ahova nekem nem is akarta engedni, hogy bármit irányítsak saját részre) és még e-mailben is tartom vele a kapcsolatot emiatt, amikor időm engedi. Ennek ellenére még ilyen hangnemben támad le engem.


Akkor azt jegyezte meg, hogy el vagyok tévedve, a postaláda nem szerepel a szerződésben.


Jeleztem neki, hogy a fürdőkád sem és a mellékhelyiség sem.


Ezért kértem a tanácsotokat, hogy valóban rosszul látom-e?!

2012. nov. 29. 14:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A postaláda egyértelműen a lakáshoz tartozik.
2012. nov. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Mindenkit felpontoztam.

2012. nov. 30. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!