A TB megbuntethet?

Figyelt kérdés
Tobb mint 10 eve nem elek otthon nem fizetem a TB-t mert ugy voltam vele h ha hazamegyek nagy ritkan akkor ugyis magan dokihoz megyek.Most tobb embertol hallom h megbuntettek oket mert nem fizettek a TB-ot Mo-on.De ha masik orszagban dolgozol akkor miert fizessen az ember.Van otthoni bejelentett cimem de nincs a nevem semmi sem.Mit tudnak velem csinalni?

2012. nov. 29. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha most is EU-s országban élsz, és ott bejelentett munkaviszonyod van, akkor nem kell itthon fizetned.
2012. nov. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen Eu-s orszag de egy eve jottem at egy masik orszagbol es most itt nem dolgozom mert gyesen vagyok de elotte persze dolgoztam hivatalosan.
2012. nov. 29. 15:39
 3/12 A kérdező kommentje:
De azt mondjak h bekell jelenteni hogy nem kulfoldon elsz de amikor en eljottem akkor meg nem tudtam h meddig maradok volt h haza se mentem evekig.Es allitolag ha azt mondod h nem laksz Mo-on akkor meg elveszik a szemelyid.
2012. nov. 29. 15:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor 3 hónapnál tovább tartózkodsz külföldön BE KELL jelenteni. 2 opció van: nem véglegesen jelentkezel ki, akkor nem veszik el a személyit, vagy véglegesen, akkor elveszik.

Értelemszerűen, ha nem tudod, hogy hazajössz e, akkor nem véglegest kell bejelölni.

A TB-nek is be kellett volna jelenteni, mikor kint munkába álltál (ügyfélkapun, levélben, meghatalmazott által...)

Ha tudod igazolni visszamenőleg, hogy kint fizették utánad a TB-t, akkor nem kell fizetned itthon.

De akkor be kéne menned ezt tisztázni, ha hazajössz valamikor, mert így csak halmozódik a sok tartozás + kamat. A bejelentett címed miatt elvileg próbálkozhatnak végrehajtással, de akkor már nehezebb lesz tisztázni a helyzetet.

2012. nov. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
Ha itthon nem jelentkeztél ki, akkor visszamenőlegesen behajtják amint megtalálnak! Húzós lesz! Ez a járulék pl. jövőre több mint 6000 Ft/hó lesz!
2012. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése


A magyar jogszabály, a társadalombiztosítás ellátásaira és magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (Tbj.) 39. § (2) bekezdése értelmében azon személyek, akik Magyarországon rendelkeznek lakóhellyel, és itthon nem minősülnek biztosítottnak vagy egészségügyi szolgáltatásra jogosultnak, egészségügyi szolgáltatási járulékot kötelesek fizetni, melynek összege 2012. január 1-jétől havonta 6390 Ft. A járulék fizetésével az érintett személyek jogosultak maradnak Magyarországon az egészségügyi ellátások igénybevételére. Az egészségügyi szolgáltatási járulék befizetéséről az adóhatósággal kell megállapodást kötni.


A bejelentéshez a 12T1011. számú nyomtatványt kell az adóhatósághoz benyújtani személyesen, postai vagy elektronikus úton.


Az uniós rendeletekből fakadó kötelezettségeinek megfelelően, a magyar jogszabály kimondja, hogy abban az esetben, ha a belföldi személy valamely EGT tagállamban rendelkezik biztosítási jogviszonnyal, mentesül az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésének kötelezettség alól, illetve nem is fizethető ilyenkor az egészségügyi szolgáltatási járulék Magyarországon.


A fent leírtaknak megfelelően addig, amíg egy magyar állampolgár nem rendelkezik munkaviszonnyal egyik tagállamban sem, Magyarországon fizetnie kell az egészségügyi szolgálati járulékot. A járulékfizetés ideje alatt teljes körű egészségügyi ellátásra Magyarországon jogosult, valamint kiváltható az ún. Európai Egészségbiztosítási Kártya amellyel orvosilag szükséges ellátást vehet igénybe az EU tagállamaiban.

2012. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De hogy hajtjak be rajtam? En anno ezt megkerdeztem azt mondtak 10 par evvel ezelott h max nem leszek jogsult otthoni ellatasra de koszi abbol nem is kernek.Nem szandekozok hazamenni soha nem tudjak rajtam behajtani kulfoldrol sztem.
2012. nov. 29. 16:24
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor ha meg is buntetnek csak a mult evvel kellene elszamolnom mert azota nem dolgozom.Ja amugy meg az EU-kartya egy nagy vicc mert pl Mo-on nem fogadjak el.Koszonom szepen a valaszokat!!
2012. nov. 29. 16:29
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Külföldön nem tudják valóban, de ha egyszer hazaköltöznél akkor egyből behajtják adó módjára.


Ami kellemetlen lehet, hogy a bejelentett címedre kimegy a végrehajtó + a rendőrség. Persze előtte küldik a felszólítást a nevedre. Ha nincs ott ingóságod, akkor nem vihetnek el semmit, de azért én nem örülnék ha egy végrehajtó járkálna a házamban...

Valakinek írj egy meghatalmazást, aki ezt tisztázza a nevedben, az a legjobb megoldás.

2012. nov. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A cimen a nagymamam lakik aki egyszer atvett egy csomagot meg evekkel ezelott amit nem is en rendeltem aztan ki akartak vele fizettetni o meg visszakuldte na azota mindent visszakuld h elkoltoztem nem tudja hova.De mondjuk mar evek ota nem is kap semmi levelet sehonnat.
2012. nov. 29. 16:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!