A TB megbuntethet?

Figyelt kérdés
Tobb mint 10 eve nem elek otthon nem fizetem a TB-t mert ugy voltam vele h ha hazamegyek nagy ritkan akkor ugyis magan dokihoz megyek.Most tobb embertol hallom h megbuntettek oket mert nem fizettek a TB-ot Mo-on.De ha masik orszagban dolgozol akkor miert fizessen az ember.Van otthoni bejelentett cimem de nincs a nevem semmi sem.Mit tudnak velem csinalni?

2012. nov. 29. 15:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

EU-s országban ugyanúgy be tudják hajtani a tartozást, mint itthon, csak sokkal drágább lesz, és persze ennek a költségét is neked kell fizetned.


Egyébként nem a saját ellátásodért kell ezt a díjat fizetnek, ezt nem képesek nagyon sokan felfogni, hanem ez egy kötelező hozzájárulás, amit mindenkinek kell fizetni, akinek van magyarországi lakcíme és más módon nem biztosított. Olyan ez, mint egy adó. Úgyhogy nem mész semmire a "dehát nem is voltam orvosnál" szöveggel. Ha észreveszik, be is hajtják.


Másrészről viszont a TB adatbázis egy nagy szar, és legtöbbször csak úgy szokták észrevenni, hogy nincs TB-d, hogy elmész orvoshoz, ott meg lejelenti az orvos gépe az OEPnek.

2012. nov. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Nem szandekozok hazamenni soha nem tudjak rajtam behajtani kulfoldrol sztem."


Ha tényleg ez a szándékod, akkor miért szaporítod még a szót? Abban viszont ne legyél bizos, hogy külföldön nem találnak meg, főleg, ha ez a külföld az EU-ban van!

2012. nov. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!