Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetés nélküli szabadságon...

Fizetés nélküli szabadságon vagyok. Ilyenkor fizeti a cég utánam a TB-t?

Figyelt kérdés
Külföldre jöttem munkát keresni,és a cégem rendes volt mert elengedett fizetés nélkülire.Nyáron jöttem ki sikerült is találnom munkát,de elköltözött a munkahelyem és így megszűnt a munkaviszonyom.Karácsony előtt már nem keresgélnék másik állást,és gondoltam hazautazom és elmegyek orvosi vizsgálatokra.Itt kint mivel nem dolgozom,így fizetnem kellene az ellátásért,de annyi pénzt még nem gyűjtöttem össze sajnos,hogy ki tudjam fizetni.Hogyan tudom meg,hogy jár-e nekem otthon ingyenes ellátás?Amúgy 18évet dolgoztam az otthoni cégemnél.
2012. dec. 4. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Fizetés nélküli szabadság alatt nem fizet a cég utánad járulékokat, magadnak kell fizetni havi 6000 Ft körüli összeget. Ha EU-s országban volt munkaviszonyod, az is beszámít, arra az időre nem kell fizetned. Egyébként elmehetsz nyugodtan orvoshoz, ugyanúgy ingyen ellátnak, legrosszabb esetben kapsz egy felszólítást, hogy menj el a NAV-hoz és rendezd a jogviszonyodat (tölts ki egy papírt és fizesd be arra a pár hónapra visszamenőleg a 6000 Ft-ot.)
2012. dec. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. dec. 4. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!