Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek engem?

Megbüntethetnek engem?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és tesóm (18) diákigazolványával szoktam venni piát vagy tippmixet, ha jön egy ellenőr akkor engem megbüntethetnek?
2012. dec. 5. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Téged nem, csak az eladót, aki nem nézi meg rendesen azt az igazolványt, és kiszolgál egy fiatalkorút.
2012. dec. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm !
2012. dec. 5. 18:34
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Akár téged is mert ez bűncselekménynek (közokirat hamisítás) minősül. Rendőrségi ügy is lehet belőle.
2012. dec. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de nem lehet olyan hogy "másnak adtam ki magam" ?
2012. dec. 5. 18:36
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Közokirat hamisítás az lenne, ha készített volna egy hamis igazolványt a saját fényképével és a tesója adataival. Abban semmi hamisítás nincs, hogy a testvére igazolványát mutatja fel, az eladó meg nem nézi meg normálisan.
2012. dec. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ah köszönöm :D de az ellenőrnek milyen "jogai" vannak ott tarthat vagy igazoltathat ?
2012. dec. 5. 18:45
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

"274. § (1) Aki


a) hamis közokiratot készít vagy közokirat tartalmát meghamisítja,


b) hamis vagy hamisított, illetőleg más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,


c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba,


bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2012. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Harmadik. Legalább ne szólj hozzá, ha nem értesz hozzá. Benne van a nevében, hogy hamisítás. Tudod értelmezni a szót?


Egy ellenőrnek pedig feléd irányulóan nincs joga, rendőrnek esetleg, de szóbeli beszélgetésen kívül ebben az esetben sem kell tartani. Inkább az eladót veszik elő.

2012. dec. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyolcadik: tudsz olvasni és szöveget értelmezni?

Olvass vissza egyet okostojás!

2012. dec. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem három év, bár tudom a wiki nem pontos forrás de szerintem ezt ctrlc ctrlv : ") Aki az (1) bekezdés a) vagy b) pontjában meghatározott közokirat-hamisításra irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."
2012. dec. 5. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!