Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a Harry Potter titka?...

Mi a Harry Potter titka? Miért lett milliárdos az írója?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Én nem szeretem a Herr Riportert,de megérdemelte az írója a sikert mert hatalmas fantáziája van.
2012. dec. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3%
Mert olyan környezetben játcódik, amit sokan kedvelnek. Sok WOWozó van, annak mintája ez a varázslásos marhaság. ennyi
2012. dec. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5%

Annak idején a Gyűrűk Ura is csak egy kis szubkultúra kedvence volt, én ugyan nem különösebben kedveltem akkor se, de a többi szerepjátékoshoz hasonlóan ismertem.

Most meg pár éve a csapból is Tolkien folyik, sorra adják ki az ezen alapuló filmeket, és a többi. Most már húzza magát az ágazat. A Harry Potter meg ebben a közegben keletkezett, hát nyilván meglovagolta annak a hirtelen népszerűségét.

De nyilván szerencse meg jó PR is kellett hozzá, mert más fantasy meg szerepjátékos világok ugyanúgy kb. ismeretlenek ma is. Pl. Lovecraft világa, a Warhammer 40k, és a többi.

Nyilván ezek nem kompatibilisek az unatkozó háziasszony szépirodalmi ideáljaival.

2012. dec. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én úgy gondolom, hogy a titka (amiről már te is hallhattál), hogy nagyon sok gyereket, fiatalt leültet olvasni. Én most 20 éves lány vagyok és kb. 10 éve vagy nemtom hány éve láttam az első HP filmet. Először nem is tetszett annyira, aztán valahogy a kezembe került a film 3. része és megnéztem. Akkor megfogott valami és úgy döntöttem, h elolvasom a könyveket. Talán életem egyik legjobb döntése volt, mert onnantól kezdve rájöttem, hogy mennyivel jobb egy jó könyv, mint egy film. És azóta nem telik el úgy hónap (vagy csak nagyon ritkán), hogy ne olvasnék.Persze ahogy idősödtem egyre komolyabb könyveket olvastam/olvasok és ami a legjobb az egészben, hogy a középsuliban ha ki kellett olvasnom egy-egy kötelezőt már nem jelentett túl nagy gondot, mégpedig azért, mert megszerettem az olvasást.

És igen, rajongó vagyok, de nem az a fajta, aki rohant a premierre vagy épp a könyves boltba, h minél hamarabb láthassam, olvassam a HP-t. :)

2012. dec. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Igen,lényegében az a döbbenetesen nagy és részletes fantázia világ ragadja meg az olvasókat,kirángatja az ember fejét a matekkönyvből,és egy időre kilépsz az unalmas világból.

(Anorexiás Annunaki:ezt direkt megnéztem neked,a HP 8 évvel a WoW előtt volt.És a WoW sem erről,hanem a Gyűrűk Uráról lett "mintázva" ha jól tudom)

De azt is nézni kell hogy a Harry Potter irodalmi érték is.Ez a néhány soron következő dolog mind megtalálható a könyvekben,és tökéletesek:

-Különleges,újszerű történet

-Átgondolt részletek(iskola felépítése,varázspálcák,édességek,mágikus eszközök és teremtmények stb.)

-Történet szálainak professzionális kezelése(még egyszer se gabalyodott bele,pedig sokszor elvérezhetett volna,például a Tekergők)

-Karakterfejlődés(mindenki folyamatosan tanul és változik,még a mellékszereplők is,ez nagy piros pont)

-Folyamatosság(nem csak BUMM és csata,7 könyvön keresztül vezet el minket el a klimaxhoz)

-Egyszerű mégis részletes írásmód(nincs szüksége oldalakon átívelő leírásokra hogy tudassa velünk mi hogyan néz ki,vagy mi történik)

-Egyedi,gondosan felépített karakterek(mindenki más,másképp viselkednek,mások a céljaik,máshonnan jöttek,máshogy vélekednek a dolgokról,talán máshogy mint maga az olvasó például Fenrir és Remus)

És még sorolhatnám,de azt hiszem eleget mondtam.

2013. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!