Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hamarosan megszűnik a hallgató...

Hamarosan megszűnik a hallgatói jogviszonyom a főiskolán. Amig nem lesz állásom addig mi van? Munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés
Vagy hogy megy ez? Nem ismerem a pontos feltételeket, lehetőségeket.
2008. máj. 27. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, addig regisztrálatlan munkanélkülinek számítasz.
2008. máj. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha végzel és nem lesz egyből állásod, akkor bemehetsz amunkaügyi központba ahol regisztálnak, juttatás/támogatás nem jár, de elvileg segítenek munkát találni, illetve bizonyos regisztráltság után további kedvezményeket vehet igénybe az aki majd felvesz (a start kártyán kívül).

Valamint be ekll jelentkezned az apeh-hoz a 08t1011-es nyomtatványon, hogy fizeted a 4350Ft/hó egészségügyi szolgáltatási járulékot, annak érdekébe hogy ellássanak kórházban, háziorvosnál, meg hát ez törvényi előírás is, szóval ezt kell fizetni ha nem akarsz büntetést.

2008. máj. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, a tb-vel nagyon vigyázz. Én nyáron Eu-s egészségbiztosítási kártyát váltottam ki, és pont bent volt egy fiatal csajszi, akinek a kórházban nem fogadták el a kártyáját. Szerencse hogy vizsgálat előtt derült ki, így nem látták el, nem kellett kiperkálnia százezreket. Illetve további szerencse hogy nem olyan vizsgálatról volt szó, ami ne lett volna halasztható. Kiderült hogy egyszerűen csak nem fizeti, mert nem tájékoztatta róla senki, hogy talán kéne.
2009. jan. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!