Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Juniusban véget ért a tanulói...

Juniusban véget ért a tanulói jogviszonyom és juliusban elmentem a munkaügyibe álláskeresoként regisztráltam magam. Ugy halottam h 1 év regisztrált munkanélküli után jár egy kis pénz, ha nem volt bejelentett munkád 1 évvel elotte akkkor is! Igaz ez?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 18:10
 1/1 orsybaba88 ***** válasza:

azt hiszem te a rendelkezésre állási támogatásra gondolsz, ezt már nem a munkaügyitől fogod kapni, hanem a helyi önkormányzattól. Általában 28 500 forint, de van ahol ilyenkor nem adnak pénzt, dolgozni kell, és akkor minimálbért kapsz. Ez most 60 225 forint.

jobban jársz, ha tovább tanulsz (ha megteheted), vagy elmégy dolgozni, ha felvesznek. Ha tudsz mellette feketén dolgozni, nem a legjobb, de több, mint a semmi.

egyébként a munkaügy 200 ledolgozott nap után már ad pénzt, akkor is ha alkalmi munkád volt, vagyis olyan, mint régen a kék AM könyv.

2010. szept. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!