Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Manapság mennyire szokás egy...

Manapság mennyire szokás egy 10-15 ezer forintos biciklihez adásvételi szerződést írni?????

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 15:13
1 2
 1/13 yuda ***** válasza:

Nem tudom eladó, vagy vevő vagy, de a vevőnek lehet érdeke.

Amiatt, hogy sok kétes eredetű kerékpár van forgalomba és ha tegyük fel a régi tulajdonos, akitől...szintén csak tegyük fel, eltulajdonították, akkor az adásvételivel lehet igazolni, hogy hivatalosan lett vásárolva.

Természetesen ha 100%-ig biztos vagy az eredetében, és megbízol az eladóban, akkor nem szükségszerű, de ismétlem, a vevőnek az érdeke.

Ha tiszta eredetű, akkor miért is ne írnátok, ha felmerül a legkisebb gyanú, akkor pedig azért-bár akkor én nem is venném meg...vagy még eszembe jutott egy eszement, abszurd ötlet, de életszerű: szintén csak tegyük fel, te vagy a vevő és nem írtok papírt és egyszer csak az eladónak eszébe jut visszaélni a helyzetével és megvádol, hogy elloptad tőle. Ha van papírod, minden egyszerű, mert csak előveszed és megmutatod.

Ne felejtsd, a szerződések két tanú aláírásával hitelesek.

2012. dec. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A lényeg: Van egy kemping biciklim eladó. Pár hete vettem egy haveromtól. Papírom azért nincs mert évfolyamtársak vagyunk. (Soha nem verne át!) Nem is akartunk írni.

Azomban én el akarom adni. A vevő is ismer nagyon engem.

Szerintetek kérne róla papírt??

Mit tehetek így utólag??

2012. dec. 9. 15:36
 3/13 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a vásárlásról nincs papírod, az eladásról nyugodtan írhattok.
2012. dec. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Persze! És akkor ha bármi baj van akkor én vagyok a rosszember nem? Mert akkor én loptam a biciklit biztos. 100% hogy teljesen legális. De elkapják az illetőt a biciklivel, neki van papírja kitől van. De nállam megakad az egész.
2012. dec. 9. 16:06
 5/13 yuda ***** válasza:
100%

Lehetséges töröd a magyart és nem értetted az első beírásom, megismétlem.

Ha eladó vagy, nem fűződik érdeked az adásvételihez. Ha a vevőnek sem kell, akkor hagyd. A vevő érdeke elsősorban a papír, mert bizonyíték lesz ezáltala kezében.


Tedd meg, mielőtt újra rákérdezel valamire, olvasd át párszor amit írtam, nehogy megvádoljon valaki azzal, hogy csak írni tudsz, olavsni nem. :D

2012. dec. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 yuda ***** válasza:

*olvasni

:D megfertőztél

2012. dec. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem. 2x elolvastam! :D

De ha eszébe jut hogy írjunk. Én meg nem szeretnék, mert nekem nincs bizonyítékom arról hogy nem loptam.

Mit mondjak majd? Bocsi, de nem akarok írni,mert nekem sincs papírom róla.

2012. dec. 9. 16:23
 8/13 anonim ***** válasza:

"(Soha nem verne át!) Nem is akartunk írni. "

"Persze! És akkor ha bármi baj van..."


Itt érzek némi ellentmondást. Ha soha nem verne át, akkor mi baj lehetne?


Ha meg annyira aggódsz, akkor írjatok utólag papírt.

2012. dec. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy szaros bicikli minek vesződtők papírral,

10ezer forintért adsz el egy biciklit ,nem pedig egy BMWt 6 millióért....

10ezer forintos biciklinek nem tudom minek kell a származását bizonygatni, ha meg tönkre megy mivan??? 10ezer forintért nem tarthat örökké..

2012. dec. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Oksa.

Csak azért voltam ideges, mert ha a srác akar írni papírt, és neki van igazolása hogy honnan van a bicikli, nekem nincs akkor feltételezhetik hogy loptam. Nem mondhatom hogy az évfolyamtársamtól vettem. Lehet írunk utólag.

2012. dec. 9. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!