Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit szokás ilyenkor tenni?...

Mit szokás ilyenkor tenni? Vaterával kapcsolatos kérdés!

Figyelt kérdés
Használt gyerek ruhát küldtem el simán. Okt 19-én. Ma írt ráma nő,hogy nem érkezett meg, hogy adjam meg a "rag számot", hogy utána tudjon nézni. Erre írtam neki,hogy nem ajánlottan küldtem, mivel ezt külön nem kérte (Ma küldtem egy ajánlott csomagot,mert a vevő külön kérte)és eddig minden simán küldött csomagom meg is érkezett a címekre...most ilyenkor mi a teendő? Küldjem vissza neki a 2115Ft-ot amit küldött? Vagy csak a ruhák árát a posta költséget ne? Átverni gondolom nem akar, mert 151 lebonyolított adás-vétele van és eddig mind pozitív...És mondjuk úgy,hogy én sem akarom rontani a renomémat,mert Én is csak +os vagyok.
2012. nov. 6. 20:26
 1/3 anonim válasza:

Ha a termékleírásban sima levélként volt megadva a szállítás módja, és külön nem kérte, hogy ajánlva add fel, akkor te a hirdetésben leírtaknak megfelelően jártál el. Szerintem semmi egyéb kötelezettséged nincs.

Meg ha pofátlan, akkor megmondja, hogy nem érkezett meg, küldd vissza az árát. Közbe meg már átvette. Sima levélnél nem lehet tudni, hogy átvette-e vagy sem. És hiába a sok pozitív értékelés, akkor is megcsinálhatja ezt.

2012. nov. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem...csak Én annyira "jófej" vagyok,hogy még most is Én érzem Magam kib*szott kellemetlenül :S
2012. nov. 6. 20:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a leírásban mi szerepelt, illetve inkább a szállítási és fizetési feltételeknél. Ha sima levelet írtál, akkor megtetted, amit kellett. Ha viszont ajánlottat írtál és simán küldted el, akkor az a te hibád és kártérítened kell.

De amennyit a postaköltségre utalt, abból látszik, hogy az ajánlott levélre vagy csak simára van, nem?

egyébként ezért érdemes mindig ajánlva küldeni, hogy ezt elkerüld, vagy beleírni a leírásba, hogy sima levél a vevő saját felelősségére!

2012. nov. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!