Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy albérletre két hónapi...

Egy albérletre két hónapi kauciót tettem le, de még nem költöztem be. Közben kaptam egy jobb lehetőséget és visszaigényelném a kauciót. Vissza lehet jogosan kapni, vagy elfelejthetem? Köszömöm

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen szerződést kötöttél.
2012. dec. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak átvételi elismervény volt .
2012. dec. 9. 18:02
 3/11 anonim ***** válasza:
De csak volt előtte egy beszélgetés, hogy mire kéri a kauciót?? Egyébként csak úgy tudod meg, hogy odamész a tulajhoz, és visszakéred, hogy mégsem akarod kivenni az albérletet. Vagy visszaadja vagy nem.
2012. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Javítsatok ki ha tévedek, de a kaució pont arra szolgál, hogy lefoglald az ingatlant előre. Mikor letetted, a tulaj nem adott fel több hirdetést és a korábbiakat is visszavonta arra, hogy bérlőt keres. Szerintem letehetsz róla, de a legbiztosabb valóban, ha rákérdezel attól aki a konkrét választ is meg fogja adni.
2012. dec. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kaució nem foglaló. A kaució akkor fizeted, amikortól kiveszed az albérletet. Az egyfajta biztosíték. Van lelakható, és visszakapható. Ha fizettél már bármit, akkor valószínűleg van valami szerződés, hogy mire fizetted. Van benne felmondási idő, annyi pénz biztos el fog úszni. De nem biztos hogy mind a két hónap. Csak kauciót fizetni minden nélkül értelmetlen.
2012. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Valóban nem foglaló, de sokszor előfordul, hogy leteszi a bérlő a kauciót, viszont költözni csak 1 hét múlva tud. Akkor fizeti a bérleti díjat is és beköltözik.

Azt pedig azért fizette előre, hogy biztosan megkapja. Tehát valahol, előfordul, hogy mégis csak foglalóként működik. Épp az ilyen dolgok miatt, amit leírtál, nem előnyös ez. Hiszen teljesen tőle függ most, hogy visszakapod-e vagy sem és mindkét esetben mondhatni, hogy igaza van.

Szerződést aláírtál már?

2012. dec. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Semmilyen szerződést nem írtam alá, csak egy átvételi elismervényt hogy én odaadtam a a kaukciót a tulajdonos pedig átvette!
2012. dec. 9. 19:18
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
Hát akkor majd megtanulsz kibérelni egy lakást. Mindenkinek kell a tanulópénz, Mr. Kaukció.
2012. dec. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ingatlanbérleti szerződést írásban kell kötni, szóval arra sem hivatkozhatsz, hogy volt köztetek szóbeli szerződés.


Átvételi elismervényben pontosan mi szerepel?


Én a helyedben beszélnék a tulajjal, hátha némi bánatpénz ellenében visszaadná a pénzt.

2012. dec. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kaució visszajár, pontosan azért, mert nem foglaló.

Ha foglalóként adtad volna, akkor jogosan tartaná meg a bérbeadó.

Mivel nincs írásbeli szerződés, amire hivatkozhatna a bérbeadó, hogy miért tartaná meg (károkozás, felmondási idő stb.), ezért visszajár. Jogosan nem tarthatja meg.

Így járt, majd meghirdeti újra a lakást, vagy előbb írja meg a bérleti szerződést, és csak akkor kéri el a kauciót. Nem csak Te tanulsz meg lakást bérelni, hanem Ő is megtanul majd lakást kiadni. Ennyi.

2012. dec. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!