Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül ma minimum...

Mennyibe kerül ma minimum havonta egyetemistaként túlélni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ.

Pl albérlet, kollégium, otthon laksz.

Nekem havi 5000Ft simán elég de otthon élek. Így csak buszbérletre, jegyzetekre, néha menzán költök.

2012. dec. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Budapest v vidéki város.

Én vidéki városba jártam. Koli fix 11. Kaját hoztam, bérletem sosem volt. Vonatjegyekkel együtt heti 8-10e kijöttem. Ebben benne volt egy buli és max 1 sörözés a haverokkal.

A szak is közrejátszik a költségekben. Vannak szakok ahol nem kell annyi jegyzetet, könyvet venni és vannak ahol nem úszod meg ezeket.

2012. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az otthonodtól távol minimum 40-50. Ha otthon laksz, akkor tényleg minimális, mintha középiskolába járnál..
2012. dec. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lássuk: Szegeden vagyok elsős, állami finanszírozású szakon.


A vonat maximum 10 500 ft. Ha veszek 30 naposat, az ennyi, de ha kevesebbet utazom (egy út 1500), akkor alkalmanként veszem a jegyet.

Szegeden az államisoknak a tömegközlekedés ingyenes. Az önkormányzat adja a bérletet minden félévben.

Az albérlet bérleti díja 15 000 ft.

Az albérlet rezsije (fűtés, villany, víz, közösköltség, internet) 10-15 ezer körül mozog. Legyen 15 000 ft.

Ha csak egy hétre jövök, hozom a minden napra való vacsorát, ami kitart vasárnaptól csütörtök-péntekig. Ha két hétre, akkor egy hétre való vacsit hozok így legközelebb csak 8 nappal később fogy el. Utána a vacsora pár napra, emellé az ebéd és egyéb ennivalók kb. 12 000 ft egy hónapban.

Vizet nem veszek, csak minden vasárnap két palack ásványvizet, amiket naponta utántöltök a város ártézi kútjából. Havi 500 ft.

Szórakozásra (tömören színház, mozi, sör, bor) 8600 ft ment el novemberben.


Ezek szerint én 64 ezerbe kerülök!


Lássuk hogy jönnék ki olcsóbban.

Mehetnék koliba. Ez havi 10 ezer körül lenne.

Hazamehetnék mindig kéthetente. A vonat 6000 ft lenne, bár az étkezési költség nőne. Víz 500 ft. :D Az étel akkor mondjuk 15-20 ezer lenne, mert a koli hűtőben biztos nem tudnék annyi otthoni ételt tartani, mint az albérletben. A szórakozásból nem engedek. 8600.


Kerülhetnék 43 ezerbe is.

2012. dec. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Üdv! Egerben éltem 6 évet albérletben. 4-en laktunk egy lakásban. A rezsi 20 000 a lakhatás 10 000 mert fejenként megoszlott. Azaz egy főre ott 40 000 lett volna a lakhatás. És zsebpénzként kaptam 10 000-ret. Én rajzos voltam, amit ebből a 10 000-ből finanszíroztam. Ha összeadod, havi 30 000-ből jöttem ki albérlet 20, kaja, plusz iskolai eszközök 10. Minden hónapban sikerült félre raknom 4000 forintot, amit akkor robbantottam, ha tanárnak extrém kívánsága volt, pl fújós festék, meg gigászi méretű rajzlap.

A trükkje a pénz spórolásnak. Nem jártam bulizni. Mindig akciós termékeket vettem ha lehetett. Magamra főztem. És majdnem vega lettem. A hús nem igazán fért bele a költségvetéseimbe. Utazás. Nekem 4170 volt oda vissza, arra kaptam egy 5000-rest. Néha a párom segített meg. A telefonom apám fizette, az nem volt gond. Hát, ennyi.

Sok sikert.

2012. dec. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem egyetemista vagyok, hanem szakmát tanulok, de azért leírom. Nekem 30 ezer az albérlet, ebben benne van a rezsi is. Menzán eszek, van kedvezményem így az kb. 5 ezer egy hónapban. Minden héten kapok 5 ezret, hogy vegyek reggelinek és vacsorának valót, ez egy hónapban akkor 20 (ha hazamegyek hétvégén, akkor ebből mindig marad meg). Utazás minimális összegből megvan, mert van 90%-osom, így kb. 300 Ft egy hétvégi hazautazás. Azthiszem mindent leírtam. Félretenni nem tudok, mert vagy kitalálja a suli, hogy vegyünk könyvet, munkaruhát, akármit, vagy közbejön vmi, pl. most karácsonyi ajándékokat kell venni. Ha netán marad akkor azt meg kávézóban/cukrászdában/mekiben költöm el. Összesen ~55 300.
2012. dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!