Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hatalmas tartozása van a...

Hatalmas tartozása van a páromnak a Vodafonenál, akik átadták a tartozást egy behajtó céghez. A páromnak semmi nincs a nevén, se lakás, se ház, se autó, de még egy TV sem. Mit tudnak tenni?

Figyelt kérdés
Nagy tartozása van a páromnak a Vodafonennál. A cég átadta a tartozást egy behajtó cégnek, akik 10.-én küldtek egy fenyegető levelet, hogyha 3 napon belül nem fizet akkor "sajnos meg kell látogatnunk". Szeretnénk részletfizetést kérni, de erre semmilyen infót nem adtak. Ha tegyük fel kijönnek mit tudnak tenni? Nincs semmi a nevén. Tényleg semmi. E miatt mehet az adósok börtönébe? Nagyon félek.

2012. dec. 11. 16:02
1 2 3
 1/22 anonim válasza:

A "sajnos meg kell látogatnunk" ez egy elég fenyegető üzenet. Ha jönnek mindenképp videóra kell venni az eseményeket. Lehet megrongálnak valamit, ki tudja.

Szerintem tenni nem fognak semmit se. Behajtó cég nem csinálhat semmit se.

Egy behajtó cég van ami hivatalos, csak nemtudom a nevét. Az meg tehet olyat például, hogy a párod fizetéséből von le x összeget. stb..

2012. dec. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Fenyegetni nem lehet, ha tényleg olyan az üzenet, akkor a rendőr kapitányságra, be kell menni, és fel kell jelenteni őket, adóst nem lehet fenyegetni. Üzenet bemutatása. Aztán ennyi.

Utána ők is másképp tárgyalnak.

Ja és Csak két rendőrrel jöhet be, ők a hatósági tanúk, ha nincs rendőr, akkor ne engedd be, és hívj rendőrt.

2012. dec. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy emiatt a tartozás miatt zárhatnak valakit börtönbe? Mert végülis ez nem adó, hanem egy telefonszámla. És hogyha nincs semmi a nevén, akkor mit tudnak vele tenni? Mindenképp ki akarjuk fizetni, de eddig mind a Vodától mint a behajtó cégtől csak fenyegetéseket kapunk.
2012. dec. 11. 16:21
 4/22 A kérdező kommentje:
Egyáltalán idén kijönnének? Mingyárt karácsony.
2012. dec. 11. 16:35
 5/22 anonim ***** válasza:
Mekkora összegről van szó??
2012. dec. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nagyról. Többről mint százezer. (kamatokkal együtt)
2012. dec. 11. 17:53
 7/22 ßđkan válasza:

Kimennek szétnéznek elbeszélgetnek....

Ha nem fizeted ki akkor 5 év múlva elévül....

De ha el áll dolgozni akkor le fogják vonni minden hónapban a fizetése 33-vagy 50%-át!!

2012. dec. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Elmaradt tartozásért még senkit nem zártak börtönbe. Ha így lenne, a devizahitelesek sorokban állhatnának a börtönök előtt. Polgári peres úton lehet követelni kintlévőséget, a bíróság kötelezhet fizetésre, tiltathat le fizetésből, bármilyen bevételből. A követeléskezelő cégek sem tesznek mást, mint megegyezéses, majd peres úton igyekeznek hozzájutni a kintlévőségeikhez. A Vodafone biztos, hogy nem illegális szervezetnek adta át a követelését, nyilván van elérhetőségük és volt egy határidő, amin belül hajlandók voltak egyezségre. Nem maradt ez ki a történet elbeszéléséből véletlenül?
2012. dec. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
10.-én küldtek levelet, hogy 13-án kell fizetni. Mindegy, leszarom, kérek részletfizetést és kész.
2012. dec. 12. 17:40
 10/22 anonim ***** válasza:
3%
Úgy tudom egyébként, hogy amennyiben az adóstól nem tudnak semmit letiltani, abban az esetben a közeli hozzátartozók értékesíthető tulajdonát is lefoglalhatja a hatóság a tartozás értékhatáráig. Bár szolgáltatói tartozásnál nem tudom, hogy élnek-e ezzel. Mindegy, akárhogy is van, legyetek együttműködők, mert megúszni úgysem fogjátok ezt, a párodat meg szoktasd rá a felelősebb magatartásra, a telefonálásról meg szoktasd le! Akiben nincs önkontroll, az jobban teszi, ha inkább előre fizetős szolgáltatást választ.
2012. dec. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!