Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérdésem: Magánszemélyek...

Lauterné H.Katalin kérdése:

Kérdésem: Magánszemélyek közötti kölcsönszerződés esetében, ahol csak két tanú írja alá a szerződés, érvényes e, ha a kölcsönvevő csak szingózza a szerződést? Vezeték és keresztnév első betűje.

Figyelt kérdés

2012. dec. 13. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Monogrammal látta el?

Az jó, mert elvileg minden szerződést aláírással kell ellátni. Ezért is hívják szignózásnak, ami aláírást takar.

Ügyvédet kéne ebben megkérdezni.

2012. dec. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindent igy ír alá? Minden hivatalos iratot? Akkor elég, egyebkent nem.
2012. dec. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem! Akkor a flecni érvénytelen!
2012. dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az aláirás TELJES nevet jelent, nem pedig monogrammot. Az igy készült irat érvénytelen.
2012. dec. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Miért ne volna érvényes? Ha neki ez a kézjegye, monogramja akkor igen. A két tanú azt tanúsítja, hogy ő rakta oda a két betűt és nem más, tudomásul vette ami a szerződésben áll.
2012. dec. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak! Én vagyok a váci püspök! Hülyeséget ne írj, föled ha nem tudod hallgass. Nem nálad van a bölcsejk köve! Szignóval érvénytelen flecni, ahogy fenntebb írtam!
2012. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó utolsónak!!!Örülök, hogy te vagy a Váci Püspök. Ha valamihez nem értesz, akkor maradj háttérben és ne okoskodj.
2012. dec. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A váci püspöknek, amúgy mindegy!
2012. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!