Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jó fogáson árult kabátra...

Jó fogáson árult kabátra elutaltam a pénzt, de a kabát elfelejtett megérkezni. Az eladó nem elérhető egy hete. Mit tehetek? Karácsonyra se pénz se kabát.

Figyelt kérdés
m
2012. dec. 15. 20:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Sajnos 200ból egy ilyen előfordul, jelentsd fel, jelezd az oldalnak stb.! De az hülyeség, hogy ezután ne csinálj ilyet, ez ne vegye kedved. Ha soha senki nem utal előre rögtön meghalnának ezek az online piacok. A vásárlás minden normális helyen úgy működik, hogy fizetsz, aztán küldik az árut. Nem is értem mit gondol az aki szerint ne utaljunk előre?? Persze a lehetőségekhez mérten meg kell nézni kinek utalunk. Jófogást nem ismerem, de Vaterán pl. ott vannak az értékelések erre.
2012. dec. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

11-esnek írom.

Igen, de a vatera az teljesen más.

Ott ellenőrzik az embert telefonszám és bankszámlaszám alapján, tehát utólag mindenképpen megkereshető, és a visszajelzések hivatottak garantálni az eladó megbízhatóságát. Ráadásul fizetős, ezért sokkal kulturáltabb is. Ez a vatera, ezért sokkal kevesebb a csaló.


DE! Az ilyen oldalakon, mint az apród, jófogás stb., ahova akár regisztráció és mindenféle ellenőrzés nélkül mindenki ingyen feltölthet, mit akar, nem lehet megakadályozni a csalók, hamis áruk feltöltéseit, ezért itt hemzsegnek a csalók, ezért nem szabad előre utalni, főleg nem sok pénzt, mert jó eséllyel megtalálhatatlan az eladó. Sajnos a mai világban nem szabad bízni senkiben. Maximum személyes átvétellel szabad vásárolni. Egyébként, ha gyakran látogatnád az oldalt, mint én, tudnád, hogy szinte minden napra jut egy ilyen kérdés, mivel egy gyanútlan vásárolt megint átejtett egy ilyen csaló eladó. És a rendőrségre is napjában több ilyen bejelentés érkezik, úgyhogy az elé balga tanács lenne, hogy nyugodtan utalgasson előre.

Maximum a vaterán, de a jófogáson vagy az apródon semmiképpen sem!!!!

2012. dec. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
49%
Jó hát mondom, én ritkán használom, akkor is inkább vaterát. Lehet, hogy drágább, de akkor úgy tűnik megbízhatóbb ezek szerint. Ismeretlen apronetes hirdetésre én se utalnék előre az tuti. :)
2012. dec. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A lányomat a vaterán verték át játékkal most mikulás előtt.Addig csak pozitivja volt az illetőnek,most 2 hét alatt 40 negativ.Persze ennyi embert vágott át.
2012. dec. 17. 18:01
 15/17 anonim ***** válasza:
gyanakvó vevő mondja: soha ne utalj előre! gyanakvó eladó mondja: soha ne küldj előre úgy hogy nincs kifizetve. Mindkettőnek igaza van. Az üzlet nem ilyen szabályszerűségeken múlik hanem azon hogy az adott üzleti partner át akar e vágni vagy nem. Igyekezni kell normális emberrel üzletet kötni, ha vatera, ha piac, ha akármi.
2012. dec. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hát engem a Vaterán vertek át ma, méghozzá személyesen vettem át az árut. Nem is ezzel volt a baj.

Egy műszaki terméket vettem, amit 3 hónap garanciával hirdettek, újként és még nyugtát is kaptam róla.

Ma délelőtt vettem át. Hazavittem, kipróbáltam volna, de semmit nem csinál. Pár órával az átvétel után kerestem az eladót és közöltem vele, hogy nem jó a termék, szeretnék élni a garanciával.

Erre ő: ez volt az utolsó darab nem tudja kicserélni, pénzt meg vissza nem tud adni. Azóta nem is válaszol.


Igaz én csak 3000 Ft-ot dobtam ki így az ablakon és én is túl vagyok már közel 100 probléma mentes adás-vételen, de most megfogadom, hogy többet a netről így nem veszek semmit.

Ez volt a tanulópénz. Ha meg vásárolni akarok, akkor elmegyek egy rendes üzletbe, még ha drágább is.

2013. máj. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Előre ilyen oldalakon soha nem utalunk bárki mondhat bármit.Megbízható,ezer éves webshopokban utalhatunk,de ha lehet akkor paypal,payu,alipay.Cateráról,jófogásról csak személyesen.Ha így nem megy akkor nem veszed meg.Ennyi.Ha nincs ilyen lehetőség a közeledben,akkor tovább gyűjtesz rá és megveszed a boltban,webshopon.Sajnálom,hogy ezt kell mondjam,de 20 év felett akit így át tudnak rázni manapság,az megérdemli.
2016. júl. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!