Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit lehet félretenni...

Mennyit lehet félretenni minimálbérből havi szinten Angliában?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok, hogy mennyit lehet havonta félretenni Angliában, ha az ember minimálbért keres (6.19 font/óra) és 80 font/fő/hét lakbérrel számolunk, ami tartalmazza a rezsit, hozzáadjuk az utazás költségét és kaját, ami semmi extra, tehát nem megyünk étterembe és nem rendelünk kaját,emellett minimális összeget költünk tisztító és tisztálkodószerekre. (ruházkodást és egyéb dolgokat ne vegyük bele!) szerintetek??? Vélemény? Tapasztalat?

2012. dec. 16. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Függ attól, melyik város? London?

Ott sem mindegy hol laksz, mert ha több zónán kell átmenni metróval, akkor úgy nő a havi bérlet ára is. A kaja drága.

Nagyjából úgy élsz meg, mint itthon, viccen kívül.

Voltam egy 6 hetes kiküldetésen Londonban, a szállodában találkoztam magyar takarító lánnyal ő mondta, hogy olyan 1000 font körül keresett az előző helyén 2 évig. Nem is tudott hazamenni, most keress 1200 körül, így talán majd haza tud menni karácsony után.

Olyan 600-800 font a havi költség. De ez függ sok mindentől. Melyik város, mennyire messze a munkahelytől.

2012. dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Félretenni nem sokat lehet. Megélni meg lehet belőle még Londonban is, de ha félre akarsz rakni, akkor nagyon alap dolgokra költhetsz csak. Én 3 hónapig dolgoztam minimálbérért, nehezen jöttem ki belőle. 380 font elment szállásra, 140 font ment el bevásárlásra, 110 font kellett tömegközlekedésre, 100 font szórakozásra. 700-750 font mindenképp kell a megélhetésre. De ez már nagyon az alja! A minimálbér 950-980 font körül van a ledolgozott órák függvényében. Londonban a minimálbérből ha spórolni akarsz, akkor csak úgy tudsz, ha nem költesz szórakozásra, mindenből a legolcsóbbat veszed és lehetőleg busszal jársz. Viszont így sokáig nem lehet bírni. Én 3 hónap után elhelyezkedtem a saját szakmámban sokkal jobb pénzért, szerintem a minimálbér esetleg vidéken jobban megéri, de Londonban édes kevés. Szerintem Angliában legalább 1100 font kell egy relatív normális megélhetéshez.


A 80 fontos szállás vidéken oké, de Londonban az nagyon olcsónak tűnik, vagy mindentől messze van vagy pedig "érdekes" a környék, ezért ilyen olcsó. Normális szoba szerintem 95 font/hét áron kezdődik. Jelenlegi szobámért 120 fontot fizetek, jó környéken. A jó helyek drágábbak.

2012. dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minimálbérből vidéken még félre is lehet tenni, de Londonban nem nagyon. Ha csak dolgozol, alszol, sz*r kajákat eszel, nem mész szórakozni, akkor spórolsz. Egyébként nem. Vidéki városokban már jobban kijössz minimálbérből, de szerintem is kell egy 1050-1150 font közötti fizetés egy normális megélhetéshez. Én jelenleg 1940 fontot keresek, most már el sem tudnám képzelni, hogy minimálbérből kelljen élnem. Én ebből az 1940 fontból 550 fontot takarítok meg.
2012. dec. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 17. 11:25
 5/5 Sándor G ***** válasza:

Szerintem ez nem tartható és nem normális, hogy minden második fiatal kimegy melózni hosszú évekre Angliába, és/vagy Irországba, hosszú távon nem is tartható.

Inkább ezt a xaros kormányt kellene elzavarni térdrekényszeriteni, és azután rendes béreket kiharcolni, +egy minden dolgozni akaró és tudó ember számára élhető országot kialakítani, létrehozni...

2015. febr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!