Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákmunkával lehet akármennyit...

Diákmunkával lehet akármennyit keresni? Vagy jól tudom, hogy nem haladhatja meg a fizetés a minimálbért?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos,hogy hogy van

2012. dec. 24. 00:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen korlátozásról nem hallottam, bár tény, hogy nem fizetik túl az ilyen munkákat.
2012. dec. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akármennyit kereshetsz, nincs maximálva.

Annyi volt csak régebben, hogy ha a jövedelmed nem érte el a minimálbért, akkor nem kellett adózni, de ma már ez nincs, mindenképp adózol, 500 Ft után is.

2012. dec. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Zsazsa92 válasza:
Amikor aláírod a diákszővetkezettel a szerződést akkor ott van írva h kijelentem h jövedelmem nem haladja meg a 2millió valahànyszàz ezret/ nem tom èv v mi./)
2012. dec. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szó sincs arról, hogy nem haladhat meg egy bizonyos határt.


A tavalyi években a bérszámfejtésnél, adózásnál volt jelentősége, hiszen pl. idén havi bruttó 202.000 Ft felett már magasabb adókulcs lépett életbe, emiatt nagyobb összegű adót vontak le.


2013-tól már nem lesz semmiféle ilyen jellegű korlátozás sem. Havi bruttó 500.000 Ft után is csak 16%-os SZJA-t vonnak le.

2012. dec. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!