Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ház vásárlás esetén lehet...

Ház vásárlás esetén lehet olyan, hogy albérletben lelakjam az összeg egy bizonyos részét?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy lehet -e ilyet csinálni jogilag, szerződéskötéssel, hogy a tulajjal egy megállapodott időt albérletben élünk a megvásárolt házban, mondjuk 6 évet, a többit kifizetjük. A pénzromlás nem változtat a ház értékén?
2012. dec. 26. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Bármit lehet ha mindkét fél belemegy, ugyanakkor ennek szerintem a gyakorlati esélye igen csekély. Ha valaki el akarja adni az ingatlanját, akkor az egy összegben szeretné megkapni a vételárat és nem 6 éven át, a bérbeadók pedig azon akarnak keresni, hogy az ingatlanban álló pénzük nyereséget hozzon. Ezt a kettőt nem nagyon lehet összeegyeztetni.


A másik dolog, hogy ha 6 évig bérled a lakást, akkor bérleti díjat is kell fizetned, nem csak a vételár részleteit.

2012. dec. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, és világos. De ha mondjuk egy félmillióval többet ajánlunk a házra? Aki évek óta hirdeti, vagy félmilliót akar nyerni rajta, annak tetszetős lenne az ajánlat? Sajnos vagy szerencsére, de hitelt nem kapunk, öröklés elég csekély, és saját erőből kell házat vennünk.
2012. dec. 26. 13:43
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Lakáslízingnek hívják és bankok foglalkoznak ezzel :-)


Magánszeméllyel ilyet kötni, nem túl reális elképzelés, többek között épp az előzőekben meghatározott okok miatt.

Jelen értéken kifizetni 6 év múlva?


Az elmúlt időszakban sem csak a pénzromlás miatt értékelődtek le az ingatlanok árai.

2012. dec. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Nekem van eladó házam egyébként,most üres. 6,4 millióért vettem 2004-ben. Ma 5,5 millióért odaadnám..

Sajnos elég kicsi az esélye azoknak akik a nyerésre játszanának. Ár alatt mennek az ingatlanok. Most a vásárlás lehet jó opció,és hosszabb távra tervezve.

2012. dec. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a ház értékétől függ, hogy mennyivel többet fogadna el az eladó, de a félmillió biztosan kevés. Ha csak évi 5%-kal számolunk, akkor annak a kamatos kamata 6 év alatt 34%.
2012. dec. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly kötöttem hasonló szerződést ügyvédnél, bérleti szerződéssel vegyes elővásárlási szerződés néven. Örököltem egy telket, amit szinte lehetetlen lett volna eladni, főleg nem annyiért amennyit ér. Meghirdettem, hogy részletben is eladom. Havi 25ezret fizet, 1,3millió a vételár. Nem kértem semmi kamatot, viszont ha egy hónapot nem tud fizetni, ugrik az addig befizetett összeg,albérleti összegbefizetésnek tekintendő és az eredeti szerződés felbomlik. Szerencsém volt, jó bérlőt/vevőt találtam, rendesen fizet, másként szegény sosem jutna saját tulajdonhoz, nekem meg nem sürgős a pénz, amit fizet mindig viszem a bankba külön számlára. Ha azt nézem, hogy más módon talán sosem tudtam volna eladni, addig is rá kellett volna költeni a fenntartásra egy csomó pénzt, akkor jól jártam.
2012. dec. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!