Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha munkanélkülivé...

Mi a teendő, ha munkanélkülivé váltam?

Figyelt kérdés
Gondolom, jelentkeznem kellene a helyi munkaügyi központban. Vagy van még valami más is? Köszi!
2009. aug. 24. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
A cégtől ahol leszámoltál vinni kell a papirjaidat, annak egy jelentős része kell, inkább vidd az összest. Az előző munkahelyekről is talán az utolsó 4 évet nézik. 3napon belül kell jelentkezni.
2009. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nagyon gyorsan el kezdesz új munkát keresni. Amíg nem találod meg álmaid munkáját, addig a silányabbakat is elvállalod, és nem a segélyre játszol.
2009. aug. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Én kb. 3 hónap után jelentkeztem a munkaügyi központnál, mert azt hittem sitty-sutty találok munkát.. nem így történt.. DE érdemes elmenni, mert regisztrált munkanélküliként fizetik a tb-éd..és nekem pont jókor jött..


Amúgy abban az elsőnek igaza van, hogy minden papírod vinni kell..és készülj hideg élelemmel..mert sokáig leszel ott.. Először kitöltenek veled egy lapot, hogy milyen munkát vállalnál el, milyen végzettségű vagy..stb.. de kb. fölösleges mert úgy sem adnak munkát.. A LÉNYEG, hogy megállapítanak egy összeget ami a korábbi fizetésed X-százaléka..azt kapod X-hónapig.. közben bizonyos időközönként meg kell jelenni a "kapcsolattartódnál.." vagy hogy is hívják..kapsz egy kis könyvet amiben vezetned kell, hogy milyen munkákat kerestél (persze ezt senki sem veszi annyira komolyan...) ha kimerítetted ezt a segélyt..akkor utána fordulhatsz még az önkormányzathoz, akik adhatnak szociális segélyt.. de ennek fejében ált. dolgoznod kell pár órát.. remélem segítettem.. Üdv és sok sikert..

2009. aug. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!