Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik ha lejárt személyi...

Mi történik ha lejárt személyigazolványom már 2 hónapja, közben férjhez mentem, mekkora büntetésre számíthatok amiért még nem igényeltem hamarabb?

Figyelt kérdés
Lejárt a személyigazolványom 2 hónapja , közben férjhez mentem ,nem akartam feleslegesen 2 szer igényelni a személyit ezért úgy döntöttem hogy akkor adom be mikor már új nevem van. Mire számíthatok, hogy ne érjen nagy meglepetés? A személyigazolvány csináltatási összegen felül kell még valamiért fizetnem és kb mennyit? Mindent csináltatnom kell adó kártya, lakcímkártya ,tb kártya,személyi? Ezt lehet egyszerre vagy az nem fontos?

2012. dec. 30. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónapig volt lejárt személyim mert nem figyeltem.. Semmilyen büntetés nem volt.
2012. dec. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mennyit fizettél érte a csináltatásért? Itt az interneten 1500 ft-ot ír akkor ha van érvényes útlevelem. De mi van a többi irattal gondolom azokat is ki kell akkor cserélni ha név változásról van szó?
2012. dec. 30. 17:33
 3/8 anonim ***** válasza:

TAJ kártya ingyenes lakcímváltozásnál, adókártyát meg úgyse kapsz, mivel nem gyártanak jelenleg. Inkább tartsd meg a régit, mint egy A4-es papírral rohangálj, amit adnak igazolásképpen.


Büntetést meg miért kapnál, akkor kapsz büntetést, ha nem tudod érvényes fényképes igazolvánnyal igazolnod magad egy rendőr előtt, de arra ugyanúgy jó egy útlevél, vagy egy vezetői engedély+lakcímkártya.

2012. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Izé, na. NÉVváltozásnál ingyenes a TAJ kártya.
2012. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok


1500-at fizettem, de útlevelem se volt. :)

2012. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem vagy köteles érvényes személyivel rendelkezni, az a lényeg, hogy legyen más személyazonosításra alkalmas iratod, nyilván volt ilyened, mert különben nem tudtál volna férjhez menni lejárt igazolvánnyal
2012. dec. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elég gáz ha ennyire nem figyelsz a saját dolgaidra.
2012. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát érdekesen mehettél akkor férjhez hiszen maga a házasság bejelentéshez is kell a személyi ráadásul személyesen kell megjelenni mindkettőtöknek bejelenteni a házasságkötési szándékotokat!!

Legalábbis nekünk így kellett!

Nekem is le volt járva 1 hónapja és előbb meg kellett csináltatnom faszán örültem is mivel 1 hónapra rá mikor összeházasodtunk ujra kellett csináltatnom a névváltozás miatt ,ezért kétszer fizettem ki ( ezt csak ugyirtam hozzá)

2014. okt. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!