Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell intézni, ha...

Hogyan kell intézni, ha GYED-ről, GYES-re szeretnék menni?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult lesz szerintem a kérdésem, de remélem akad valaki, aki a témában jártas. Nekem 2013.03.31-én jár le a GYED-em. Lehet olyat csinálni, hogy ezt követően kiveszem a megmaradt szabadságaimat, de utána vissza megyek GYES-re? Vagy ezt a lépést hagyjam ki?

Másik kérdésem pedig az lenne, hogy ha van egy főállásom (amin ugye most még GYED-en, majd GYES-en leszek), GYES alatt vállalhatok emellett részmunkaidős állást? És hogyan/hol kell intézni a GYES-re váltást? A munkáltatómnál, vagy a MÁK-nál? Tudom, kicsit sok kérdést tettem föl, de fogalmam sincs, hogy mit, hogyan kell majd intéznem... Előre is köszönöm mindenkinek aki válaszol!



#GYES #GYES-ről GYED-re #főállás mellett másodállás
2013. jan. 2. 07:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ki tudod venni gyed után a megmaradt szabadságaidat, ha a munkáltatód kiadja.

Más kérdés, hogy ennek van-e értelme. Mert a szabadságaidat a gyes lejárta után is ki tudod venni, a gyes viszont csak a gyerek 3 éves koráig jár. Szóval ha ezt teszed, akkor ezeket elbukod.

Gondolom, ha alkalmaznak így, akkor vállalhatsz részmunkaidőst is. Neked ugyanis lehet, hogy van most egy főállásod (=állományban tartanak), de ha egyszer nem jársz dolgozni, akkor a heti keresőtevékenység időtartama az 0 óra. És hát, erre kérdeznek rá gyes igényléskor. Ehhez még hozzájöhet 30 óra.

A MÁK-nál, vagy kormányablakokban tudod intézni a gyest.

De érdemes vagy egy hónappal előtte, mert annyi idő, míg elbírálják.

2013. jan. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a GYED lejárta után "teljes" összegű szabadságot szeretnél kapni, akkor vedd azt ki, mint 8 órás munkaviszonyos, majd amikor az lejárt, a következő naptól igényeld meg a GYES-t. Ettől a naptól már nem dolgozhatsz teljes (8 órás) munkaidőben, csak részmunkaidőben a GYES mellett.

Viszont az is igaz, hogy a GYED lejárta után megigényeled a GYES-t, nem dolgozol a GYES alatt, és a GYES lejárta után kiveszed a bennmaradt szabikat, ami szintén "teljes" munkaidősnek megfelelő összegű lesz.

Így tudsz játszani a dolgokkal.

GYES-t a Magyar Államkincstárnál lehet igényelni.

2013. jan. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Így már sokkal jobban átlátom a helyzetem!
2013. jan. 2. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!