Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Decemberben végeztem az...

Decemberben végeztem az egyetemen. Meddig fizetik a TB-m? Mikortól dob ki a gép hogy nincs rendezve? Vállalhatok még januárban diákmunkát úgy, hogy a Tb-vel se legyen gond?

Figyelt kérdés
Már vagy 5 helyen kérdeztem és még vagy 2 helyen szerintem fogom is ezt. Volt akik utaltak a másikra, volt aki kijelentette hogy már nincs is. A TO-n azt mondták a jogviszony megszűnését követő 45 napig még van. Igaz ez? Hol tudnék érdeklődni, ahol tudnak is biztosat mondani?
2013. jan. 3. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyetem soha nem is fizette a Tbd.

Ha nappali tagozatos hallgató voltál, akkor ezen jogviszonyod alapján jogosult voltál (illetve még vagy is) az egészségügyi ellátásokra (az állam által)

A tanulmányaid befejezése után a diákigazolványra való jogosultságod napjáig, +45 napig még passzív jogon jogosult vagy ez eü. ellátásokra (március 31+ 45 nap, azaz május 15)

A hiteles forrás esetedben a NAV.

Itt a tájékoztatójuk linkje: [link]

2013. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ma beszéltem is velük és ugyan ezt mondták. Előtte már 5 félét mondtak különböző helyeken.
2013. jan. 4. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!