Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Folyton a spóroláson jár az...

Folyton a spóroláson jár az eszünk, ez gond?

Figyelt kérdés

A párom és én folyton a pénzen agyalunk, mindenen csak spórolunk. Ami igazán azért furcsa mások számára, mert nem érzik a szükségét. Ketten együtt nettó 350.000 Ft-ot hazaviszünk, 24 és 27 évesek vagyunk, a lakás sajátunk. Tényleg nem kellene agyalnunk az anyagiak miatt, mégis rá vagyunk szinte már görcsölva, hogy minden pénzt elrakni, elrakni, elrakni. Ritkán megyünk el szórakozni, inkább a barátainkkal egymástnál iszogatunk mert olcsóbb, nem eszünk semmi gyors kaját, mindig otthon főzők. A rezsivel is vigyázunk, jelenleg 16 fok van a lakásban, tegnap 14,5, de nem gyújtunk be. Egyszerűen bűntudatunk lesz....néha úgy érzem ez már beteges....:( de mindig ott ez a "el kell rakni" a pénzt. Lehet az ennek az oka, hogy mindketten szegény családból jövünk, és ezt szoktuk meg. De már a családjaink is ránk szólnak, hogy nem vagyunk normálisak, amikor a hideg lakásban ülünk.

Nagy álmunk egy szép családi ház, ennek áldozunk be mindent. Folyton lakberendezős képeket nézegetek, tervezem a házat, és minél korábban el akarom érni, ezért van bennem ez a spórolási kényszer.

Azonban néha azon agyalok, hogy többet kellene jelenben élnem, és arra törekedni, hogy évezzem a fiatal éveimet, mert lehet egyszer megbánom, hogy akkor nem éltem. De úgy érzem valahogy a kettő nem megy.



2012. nov. 3. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Spórolni hasznos, de azért a 14 és 16 fokos lakás meredek. Ennek betegség lesz a vége, amire rámegy majd a spórolt pénzetek.

Én ezzel úgy vagyok, hogy tudom, hogy jó lenne minden hónapban megtakarítani - félretenni többet, mint amennyit tudok, de akkor nem élet az élet.

2012. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, néha magam is le vagyok többenve azon, amit csinálunk, olyan ez mintha kívülről figyelnéd magad, és tudod hogy rossz, de belül meg ott van az a bizonyos kényszer. Tavaly télen is ezt csináltuk, pedig az nagyon hideg tél volt, szerencsére nem volt bajunk, meg is eddződtünk. Mindig jól beöltöztünk és összebújval aludtunk. Ezeket a dolgokat el sem merem mondani az embereknek, mert biztos megszólnának, magam is szégyellem.
2012. nov. 3. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha Ti nem változtattok ezen, akkor legyünk őszinték, hiába kérdezed az itteniektől, hogy ez gond-e. Most ha én azt írom, hogy ne fagyoskodjatok, akkor nem fogtok?
2012. nov. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szép magyar szavunk a fösvény.
2012. nov. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez már kicsit beteges, amúgy én azt csinálnám, hogy a házban csak egy helyiséget azért bemelegítenék, leginkább azt a részt amiben a legtöbbet tartózkodtok, vannak erre nagyon olcsó megoldások is. Ezenkívül ha sokat mozogtok, kevésbé érzitek a hideget, amúgy én sem vagyok fázós 19-20 fokban már nagyon jól el tudok lenni és azt nem nevezném egyáltalán luxusnak.
2012. nov. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!