Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy kell beírni egy Excel...

Hogy kell beírni egy Excel táblázatba, hogy a végeredményt felfelé kerekítve adja meg?

Figyelt kérdés
Régen használtam ezt a formátumot, kiment a fejemből. A lényege: pl. 500:2,17=231 mindig felfelé kerekítsen ! Emlékeim szerint pl.: =kerek.fel.. és itt valahogy következett (lehet zárójelben) 500 : 2,17 de be kellett még írni a $ jelet és a végén pontos vesszővel hogy hány tizedesre legyen a felkerekítés? Ha nulla volt akkor csak egész szám volt az eredmény. Ha jól rémlik. Tehát nem egy adott számértéket kellene kerekítenem, hanem a számolási folyamat végén automatikusan a kerekített értéket írná a cellába. Ha nem pontosan írtam elnézést.

2013. jan. 5. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Van rá függvény: KEREKÍTÉS.FEL(szám;hány_számjegy)
2013. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ez az, köszönöm. Kicsit el voltam veszve
2013. jan. 12. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!