Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » EU-n kívüli eBay-es rendelések...

EU-n kívüli eBay-es rendelések vám-ráfizetése teljesen elkerülhetetlen?

Figyelt kérdés

Annyi különböző választ olvastam hasonló kérdésekre, hogy kissé összezavarodtam.


Az EU-n kívülről jövő, értékben a vám- vagy áfahatár fölötti rendelések vámoltatása (azaz hogy kelljen értük még pluszba fizetni) függ-e valamitől?


Van, aki szerint minden csomag szigorú eljárásban részesül, míg mások szerint csak egy keveset választanak ki, de amelyiket nem, annak gazdája jól jár. Sokan váltig állítják, hogy bátran rendelhetünk szinte bármit, mert ők eddig mindig jól jártak, még akkor is, ha nagyon drága dolgokat rendeltek. Olyat is olvasni, hogy a vizsgálat során a műszaki cikkeket vagy "komolyabb", drágábbnak tűnő holmikat és a nagyobb méretű csomagokat nagyobb előszeretettel fékezik meg.


Ezek közül mi hihető? Engem nem komolyabb termékek érdekelnek, hanem egyszerű játékszerek, melyek értéke (szállítással együtt) mindössze pár dollárral haladja meg a legalsó áfahatárt. De azért szeretném tudni, hogy ha netán vennék ilyeneket, mennyire tartsak attól, hogy két-három ezer forinttal többet kelljen értük egyenként fizetni.


S az változtat valamin, ha egy terméket eredeti csomagolással vagy anélkül küldenek?


2013. jan. 6. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:
nekem eddig mindent vámoltak.
2013. jan. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
6000 ft ig ÁFA mentes
2013. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!