Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » PayPal szórakozik az országgal?

PayPal szórakozik az országgal?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy beregisztráltam a PayPalra mivel egy webshop ezt igényli. A probléma azzal lenne, hogy mivel kb. fél éve kiköltöztem az Egyesült Államokba ezért a PayPal-nál is logikusan az Unites Statest jelöltem. Igenám, de olyanokat kér mint pl.:

Routing number

meg

Account number


Az account numbert még tudom, de azt sem fogadja el mivel itt az USA-ban egy számlaszám az 3-17 számjegy (a PayPal szerint) az én magyar számlám meg 24 számjegy hosszúságú.


A Routing number-ről meg fogalmam sincs, hogy micsoda. Egyébként az űrlap alatt bead egy képet, hogy egy USA csekken itt meg itt van az a szám amit kér. Most én honnan tudjam, hogy van az egy csekken, még életemben nem fizettem be csekket, még sárgát sem nemhogy USA-t?!


Más webshopnál még nem volt ilyen probléma.


Aki tudja, hogyan kell orvosolni a problémát vagy hol lehet megváltoztatni az országot az légyszíves válaszoljon!



2013. jan. 8. 01:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A Paypal nem szorakozik. Minden a te es a penzed biztonsaga erdekeben tortenik.


Ket lehetoseged van a problemat orvosolni:

1. letrehozol egy uj Paypal szamlat, immar USA adatokkal

2. felhivod a Paypal customer service-t es megkered oket, hogy valtoztassak meg a cimedet mert mas orszagba koltoztel.


Az amerikai csekk az fizetesi eszkoz. Amikor nyitsz egy bankszamlat kapsz hozza bankkartyat es csekk konyvet. A csekket barhol elfogadjak mint fizetesi eszkoz. Kicsit korulmenyesebb (ki kell tolteni) es tovabb tart amig az elado megkapja a penzet, de ha lattad a Big Lebowski-t akkor lathatod a Dude karakter csekkel fizet az abc-ben egy flakon tejert :)


A routing number az a banknak a szama, Magyarorszagon azt hiszem ezt hivjak IBAN vagy Swift Code-nak. Ez a routing number megtalalhato a csekk konyveden illetve a bankot felhivod es barmikor megmodjak, vagy bemesz megkerdezni.


(Elkepzelheto hogy a Paypal nem fogja megvaltoztatni az orszagot, ugyanis minden orszagnak mas torvenyei vannak a Paypalra vonatkozoan, szoval lehet hogy az a legegyszerubb, ha letrehozol egy ujat. Ha a mostani email cimedet akarod hasznalni tovabbra is, akkor elobb meg kell szuntetned a jelenlegi (magyar) Paypal szamladat, majd letrehozni egy uj (amerikai) Paypal szamlat.)

2013. jan. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De épp ez az, hogy USA adatokkal töltöttem ki, de a magyar kártya adatok nem jók neki.
2013. jan. 8. 07:01
 3/3 anonim ***** válasza:

De épp ez az, hogy USA adatokkal töltöttem ki, de a magyar kártya adatok nem jók neki. - olyan orszag altal kiallitott kartyat tudsz hasznalni a Paypalon, ahol laksz.

Ha Berlint adod meg lakcimnek, akkor nemet bank altal kiadott kartyat es banki adatokat tudsz csak megadni! Ha Parizsban elsz, akkor francia bankkartyat tudsz csak hasznalni. Vilagos??


Ha az USAban elsz, akkor a magyar bankkartyat a hajadra kenheted a Paypalon. Menj be barmelyik bankba es ingyen nyithatsz egy bankszamlat, amihez adnak bankkartyat, csekk konyvet es meg ott helyben megadjak a routing numbert is! Ezt add hozza a Paypalhoz. (probald a Bank of Americat vagy a Wells Fargot)

2013. jan. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!